4 возила се судрија на автопатот Велес- Скопје, едно лице повредно (Фото)

3 копии

Едно лице е повредено во сообраќајната несреќа која денеска се случи на автопатот Велес- Скопје, пред наплатната рампа Отовица. Во несреќата учествувале 4 возила и во моментот сообраќајот се одвива по една коловозна лента. Од СВР Велес информираат дека нивни екипи во мометов се на терен, а по завршување на увидот ќе соопштат повеќе детали. ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа, што утрово се случи на автопатот Велес-Скопје пред наплатната рампа Отовица. Портпаролот на СВР-Велес Анита Стојковска информира дека во сообраќајката учествувале четири возила. Сообраќајот, беше во прекин, а како што посочи Стојковска, сега е нормализиран и се одвива по една коловозна лента. Екипи на СВР Велес се на терен и работат на расветлување на сообраќајната несреќа.
| | веќе видена | слични
2 копии

СООБРАЌАЕН КАРАМБОЛ НА АВТОПАТОТ БЛИЗУ ВЕЛЕС Пет автомобили, од кои два странски, учествуваа во сообраќајка која се случи претпладне на автопатот од Велес кон Скопје, на излезот од градот, близу мостот кај населбата Дурутовец, каде неодамна во провалија падна унгарски камион. Сообраќајката која се случи околу 10 часот, го сопре сообраќајот час и повеќе и создаде огромни колони на делницата од автопатот. Во карамболот настрадаа четири лица од кои едниот мигрант, а исто толку автомобили се оштетени од силината на ударот. Петтото возило со српски регистарски таблички имало среќа, минало неоштетено. Сведоците од блиската населба објаснуваат дека причина за сообраќајката е лизгавиот коловоз и што возеле преблизу и при кочењето, поради намалување на брзина од стеснување на патот, се удриле еден во друг. “Причината за сообраќајката ќе биде позната по извршената истрага на увидната екипа на СВР Велес - изјавија од велешката полиција. Во сообраќајката учествувале "сеат кордоба" управуван од С.С. (33 г.) од село ...
| | веќе видена | слични

На домашно лекување се пуштени двете жени кои беа полесно повредени при денешната сообраќајна несреќа која се случи во близина на Велес, на автопатот кон Скопје. Во карамболот учествуваа пет возила, при што освен двете жени повреден бил и мигрант, кој одбил лекарска помош. Како што соопштија од СВР Велес, во сообраќајката учествувале „сеат кордоба“ управувано од С.С. (1982) од селото Негорци, „форд ескорт“ управуван од Ж.С. (1980) од село Добрејци „рено меган“ управуван од С.Т.(1991) од Кочани, автомобил „форд фокус“ управуван од 35-годишен српски државјанин, како и возило „Бе-ем-ве“ управувано од 48-годишен германски државјанин. Карамбол кај Велес (Фото: Читател) Поради сообраќајката, која се случи околу десет часот утрово, сообраќајот во тој дел од патот беше во прекин повеќе од еден час. Во тој период се создаде колона долга неколку километри како на автопатот од Гевгелија, така и од магистралниот пат од Штип кон Скопје. Од велешката болница потврдија дека кај нив биле примени две жени, 36-годишна ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во сообраќајката што утрово се случи пред наплатната рампа Отовица, на автопатот Велес-Скопје, повредени се четири лица, од кои две лица се македонски државјани, а двајца се емигранти од Ирак. Според информациите од Брза помош од Велес, сите се надвор од животна опасност. Според информацијата од д-р Кирил Лазов од Брзата помош од Велес, во едно од возилата имало повредена 37-годишна жена од село Добрејци, Струмичко. Таа е надвор од животна опасност и има повреди на вратот и болки во градите, а нејзината сопатничка, 24-годишна девојка од истото село е со повреди во грбот. И двете се пренесени на лекување во велешката Општа болница. Во такси-возилото имало повредени двајца емигранти од Ирак. Едниот имал исчашување на рачен зглоб со оток, а вториот бил повреден во слабинскиот дел на ‘рбетот. Д-р Лазов со екипата на Брза помош им укажал прва помош, но едниот од нив не сакал да биде пренесен на натамошно лекување во велешката болница.
| | веќе видена | слични

Според информацијата од д-р Кирил Лазов од Брзата помош од Велес, во едно од возилата имало повредено 37-годишна жена од село Добрејци, Струмичко. Тоа е вон животна опасност со повреди на вратот и болки во градите, сопатничката со неа 24-годишна пациентка од истото село е со повреди во грбот. И двете се пренесени на лекување во велешката Општа болница. Во такси возилото имало повредени двајца мигранти од Ирак. Едниот имал исчашување на рачен зглоб со оток, а вториот повреден во слабинскиот дел на рбетот. Д-р Лазов со екипата на Брза помош им укажал прва помош, но едниот од нив не сакал да биде пренесен на натамошно лекување во Велешката болница.
| | веќе видена | слични

Според информациите што дојдоа до МКД.мк, дел од повредените лица во сообраќајната несреќа што утрово околу 10 часот се случи на автопатот Велес-Скопје се мигранти. Бегалците биле во такси, а најверојатно го користеле автопатот за потоа да ја продолжат рутата кон Србија. Неофицијалните информации говорат дека двајцата повредени бегалци се од Ирак, но се вон животна опасност. Заедно со нив во несреќата имаше уште две повредени лица, македонски државјани, кои беа пренесени во општата болница во Велес.Во сообраќајката што се случи близу наплатната рампа Отовица учествуваа 5 возила, а СВР Велес потврди дека при увидот на настанот сообраќајот бил запрен околу 45 минути.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 425 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 278 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 258 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 79 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

4 возила се судрија на автопатот Велес- Скопје, едно лице повредно (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: