Глобалното затоплување тема на регионалната конференција на метеоролозите во Охрид


Охрид, 9. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Охрид денес беше домаќин на средбата на директорите на хидрометеоролошките служби од Југоисточна Европа, кои што на ...
| | веќе видена | слични

Градобијната одбрана во РМ не функционира од 2008-та година. Од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, работат на тоа да се постави ...
| | веќе видена | слични

Големи климатски промени на Балканот и во идниот период очекуваат метеоролозите кои глобалното затоплување го наведуваат како единствена причина за брзата и ...
| | веќе видена | слични

Светската метеоролшка организација го координира проектот за имплементација на повеќе наменскиот систем за рано предупредување за земјите на Југоисточна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставници на Хидрометеоролишките служби на 14 држави од регионот на Југоисточна Европа ќе учествуваат на 17. неформална Конференција на директори на ...
| | веќе видена | слични

Заедно со постојаните претставници во Светската метеоролошка организација, како и на 4. Состанок на Конзорциумот на Југоисточна Европа за оперативна прогноза ...
| | веќе видена | слични

Останато

Долго време ракоплескаа стоејќи. Оваа сцена беше повторувана неколкупати синоќа за време на четиричасовниот состанок на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 303 | | | веќе видена

По лидерот на ДУИ Али Ахмети и премиерот Зоран Заев седна во пратеничкото столче и чека да започне седницата. Во салата сеуште не се присутни пратениците на ...
сите 82 | | | веќе видена

Заменик-помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер на брифингот со новинари во резиденцијата на американскиот амбасадор, на ...
сите 75 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска Старова, која беше исклучена од партијата бидејќи гласаше „за“ отворање на Уставот, во нејзиното гостување во Тренд ...
сите 124 | | | веќе видена

Скопје, 23 октомври 2018 Денес по 125 години македонска борба за самобитност, слобода и право на самоопределување, Македонците во Република Македонија се ...
сите 117 | | | веќе видена

На почетокот на денешното рочиште за „27 април“, обвинетиот Вилијам Михајловски рече дека сака да даде поддршка за пратениците кои во петокот во Собранието ...
сите 229 | | | веќе видена

Отсуството на адвокатот Часлав Станоевиќ на обвинетиот Томе Ѓурчилов го одложи денешното рочиште за предметот „Топлик“ за 2 ноември. Станоевиќ, како што беше ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Глобалното затоплување тема на регионалната конференција на метеоролозите во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: