ПСЖ е владетелот во Франција


5 копии

Екипата на Пари Сен Жермен очекувано излезе како победник од битката со Каен и обезбеди финале во Купот на Франција. „Светците“ го добија овој меч со 3-1, меч ...
| | веќе видена | слични

Пари Сен Жермен не успеа да стигне до завршницата на Лигата на шампиони, но затоа на домашен терен во француското првенство доминира и никој не може да и се ...
| | веќе видена | слични

Едно беше сигурно, еден третолигаш од двата претенденти ќе добие прилика да настапи во големото финале, таа среќа му се погоди на Лес Хербиерс. Франција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 197 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПСЖ е владетелот во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: