ДРАМА НА БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ: Дојава за бомба во авион, полицијата извршила преглед

Драма на аеродромот во Белград. Утрово поради најава за бомба во авион се евакуирани 130 патници и пет членови на екипажот. Авионот бил на германската ...
| | веќе видена | слични

Зоран (65) признал дека пред два дена упатил лажна дојава дека е подметната бомба во авионот на Луфтханза, кој од Белград требало да лета за Франкфурт. Тоа го ...
| | веќе видена | слични

Поради дојава за бомба 130 патници и пет члена од екипажот од авионот „Луфтханс“ се евакуирани. Лицето Зоран Н. се терети дека пријавил бомба во авионот, затоа ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 157 | | | веќе видена

Седницата на Советот на јавни обвинители на која треба да започне постапката за разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ќе биде закажана од ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДРАМА НА БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ: Дојава за бомба во авион, полицијата извршила преглед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: