Додека е Јанева отсутна, СЈО не може да работи


2 копии

Лекарската Комора, Државниот санитарен и здравствен инспекторат и Фондот за здравствено осигурување не добиле пријава да направат надзор откако пратеникот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, не открива како ги добил податоците за дијагнозата на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, кои ги објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никој не смее да објавува дијагнози во јавноста на пациенти, вели претседателката на Лекарската комора, Калина Гривчева-Старделова, во изјава за „А1 он", ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, не откри како ги добил податоците за дијагнозата на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, ...
| | веќе видена | слични

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева пред две недели отвори боледување, а по една недела се врати во СЈО и одржа прес конференција. Ниту СЈО, ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот фејсбук-профил јавно поставува неколку отворени прашања во однос на боледувањето издадено од матичен лекар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 141 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 202 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека е Јанева отсутна, СЈО не може да работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: