Доцна стигна Вучиќ, на Косово поле

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај за КТВ изјавил дека ако сите политички лидери во Приштина се обврзат со заедничка изјава за тоа таксите на робата од Србија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска изрази подготвеност за враќање кон дијалогот со Белград, но под услов во него да се разговара само за аранжмани во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, по повод вчерашната изјава на претседателот на Собранието Кадри Весели, кој се заложи за укинување на таксата од 100 отсто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај го поздрави изборот на се уште актуелната министерка за одбрана на Германија, Урсула фон дер Лајен на позицијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека уште постојат барања од Берлин и Приз за укинување на увозните такси на српската роба, повторувајќи дека тој ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај уште еднаш нагласи дека таксата за српската и босанската стока ќе се укине оној ден кога Србија ќе го признае Косово како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 228 | | | веќе видена

Расте бројот заразени од Ковид – 19 во Дебар, состојба која општинскиот Оперативен штаб ја оценува како загрижувачка. Во изминатото деноноќие регистрирани се ...
сите 129 | | | веќе видена

Корупцијата не познава граници, но истите се користат за прикривање на нелегално стекнатата корист. Поради тоа, неопходна е ефикасна меѓународна соработка за ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доцна стигна Вучиќ, на Косово поле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: