Харадинај го поздрави изборот на Фон дер Лајен на чело на Европската комисија


Косовскиот премиер Рамуш Харадинај го поздрави изборот на се уште актуелната министерка за одбрана на Германија, Урсула фон дер Лајен на позицијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поминаа неколку дена откако Косово остана без влада поради оставката на Рамуш Харадинај. Од петокот, кога Харадинај го направи овој чин, јавноста е опфатена со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај денеска беше на сослушување во Специјалниот суд за воени злосторства во Хаг. Тој се брани со молчење. Ниту ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема правда нема мир, Правда за Ромите, Стоп за полициската бруталност, До кога ќе бидеме граѓани од втор ред и Сакаме правна држава! Ова беа пораките што на ...
сите 147 | | | веќе видена

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
сите 187 | | | веќе видена

Ветувањето на актуелниот премиер на СДСМ, Зоран Заев државниот јавен обвинител да биде на предлог на опозицијата, дадено пред пет години, сега е неприфатливо ...
сите 128 | | | веќе видена

По консултација со Претседателот на Владата Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче ги информираме родителите кои користат продолжено породилно ...
сите 201 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 232 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 232 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харадинај го поздрави изборот на Фон дер Лајен на чело на Европската комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: