Џафери – Лорензо Сера: Собранието ќе продолжи до крај да ги исполнува обврските од Договорот од Преспа

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери денеска оствари работна средба со амбасадорот на Кралството Шпанија Емилио Лорензо ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери, претседателката на Комисијата за финансирање и буџет Лилјана Кузмановска, Генералниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегација на Собранието на Република Северна Македонија е на студиска посета во Белград, Република Србија и Единбург, Кралството Шкотска. Собраниската ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Собраниската делегација ја соочинуваат претседателот Талат Џафери, претседателката на Комисијата за финансирање и буџет Лилјана Кузмановска и генералнaта ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На 16-та конференција на претседатели на парламенти на Јадранско-јонската иницијатива што вчера и завчера се одржа во Будва, Црна Гора, претседателите усвоија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери во рамки на учеството на 16-та конференција на претседатели на Парламенти на ...
| | веќе видена | слични

Тоа го најави потпретседателката на италијснаскиот Сенат ,Паола Таверна и потпретседателот на Домот на пратениците , Еторе Росато на средбата со претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери денеска во Будва се обрати на 16. Конференција на претседатели на парламенти на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со отворање на нова истрага за аферата Рекет се фрла сомнеж дека власта сака нешто да сокрие. Имено Русковска поднесе обвинение за Катица Јанева, Боки 13 и ...
сите 577 | | | веќе видена

Односите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и сестринските партии во ЕПП се исклучително добри, рече во интервју за „Сител“ Волкмар Клајн, пратеник во германскиот Бундестаг, ...
сите 303 | | | веќе видена

„Потценувачки е што владата се однесува кон Венецијанската комисија како кон самопослуга, од која одбирате што ви се допаѓа, а ги отфрлат препораките што не ви ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери – Лорензо Сера: Собранието ќе продолжи до крај да ги исполнува обврските од Договорот од Преспа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: