Димитров: Најголемата штета од нерешавањето на спорот со Грција е врз нас


13 копии

Ниту САД, ниту Русија, ниту Европа, ниту Германија, ниту, пак, Грција. Штетата е врз нас, истакна министерот за надворешни работи Никола Димитров на денешната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На дебата веќе се обратија  претседателот на МАНУ, Таки Фити,  вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, како и министерот за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
7 копии
2 копии
6 копии

Премиерот Зоран Заев денеска на Факултетот ФОН учествуваше на втората јавна дебата за нацрт-амандманите за уставните измени, во рамки на серијата јавни ...
| | веќе видена | слични

Нема да бидеме северномакедонци, а нема да го носиме ни срамот на фиромци, треба да размислиме и што ќе им оставиме на нашите деца – рече денеска премиерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Да се фокусираме на решавање на реалните проблеми на граѓаните и да гледаме државата да оди напред, наместо да го коментираме ова реално шоу и војарески ...
сите 146 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 176 | | | веќе видена

Вооружени француски полицајци денеска започнаа рација во округот Нојдорф во Стразбур како дел од потрагата по напаѓачот кој уби тројца луѓе на божиќен панаѓур ...
сите 179 | | | веќе видена

За да може да учествува на каков било ТВ дуел Христијан Мицкоски прво треба да собере храброст и да каже јасен став за најважните прашања за иднината на ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Најголемата штета од нерешавањето на спорот со Грција е врз нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: