ДИК ги обработи 100% од податоците - Ова се резултатите


3 копии
2 копии

Гордана Силјановска Давкова, кандидатката која ја поддржа ВМРО ДПМНЕ и коалцијата во Скопје го победи противничкиот кандидат Стево Пендаровски со 664 гласа ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии

Вчерашниот прв круг од претседателските избори помина со досега најнизок одѕив на гласачите споредено со претходните изборни циклуси за шеф на државата. Според ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Новиот претседател на Република Северна Македонија ќе се избира во вториот круг, бидејќи ниту еден од тројцата кандидати на вчерашното гласање не освои ...
| | веќе видена | слични

Очекувам убедлива победа во втор круг. Ги разбирам граѓаните кои решија да не излезат на гласање и да упатат порака, тоа е нивно право и верувам дека пораката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 224 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања в четврток треба да расправа за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. Седницата ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го спречи поранешниот советник на Белата куќа Дон Мекган да сведочи пред Конгресот во врска со извештајот на специјалниот ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК ги обработи 100% од податоците - Ова се резултатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: