Славиме светец кој олеснува тешки маки и исполнува желби - само направете една работа

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 19 ноември. Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 19 ноември.Денеска ...
| | веќе видена | слични

Света Екатерина потекнувала од царско семејство. Татко и умрел наскоро по нејзиното раѓање, па така таа останала да живее со мајка си во Александрија. Била ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 ноември. Денеска е Св. великомаченица Екатерина. Света Екатерина потекнуваше од царски род. Татко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Честит именден Катерина, Катица, Ката... Света Екатерина потекнувала од царско семејство. Татко и умрел наскоро по нејзиното раѓање, па така таа останала да ...
| | веќе видена | слични

Денеска православните верници ја слават Св. великомаченица Екатерина. Света Екатерина потекнувала од царско семејство. Татко и умрел наскоро по нејзиното ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 22 ноември. Денеска е Св. маченица Кикилија. Свети Цецилија Римјанка се роди во богато и угледно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 19 ноември. Денеска е Св. маченик Варлам и св. пророк Авдиј. Свети Варлам беше Антиохиец. Заради ...
| | веќе видена | слични

Останато

И сега, за името е или не е, прашува членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, коментирајќи ја видеопораката на франсускиот рпетседател Емануел Макрон, кој ...
| | веќе видена

Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд куќата на скопскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Славиме светец кој олеснува тешки маки и исполнува желби - само направете една работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: