Славиме светец кој олеснува тешки маки и исполнува желби - само направете една работа

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 19 ноември. Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 19 ноември.Денеска ...
| | веќе видена | слични

Света Екатерина потекнувала од царско семејство. Татко и умрел наскоро по нејзиното раѓање, па така таа останала да живее со мајка си во Александрија. Била ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 ноември. Денеска е Св. великомаченица Екатерина. Света Екатерина потекнуваше од царски род. Татко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Честит именден Катерина, Катица, Ката... Света Екатерина потекнувала од царско семејство. Татко и умрел наскоро по нејзиното раѓање, па така таа останала да ...
| | веќе видена | слични

Денеска православните верници ја слават Св. великомаченица Екатерина. Света Екатерина потекнувала од царско семејство. Татко и умрел наскоро по нејзиното ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 22 ноември. Денеска е Св. маченица Кикилија. Свети Цецилија Римјанка се роди во богато и угледно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 19 ноември. Денеска е Св. маченик Варлам и св. пророк Авдиј. Свети Варлам беше Антиохиец. Заради ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 210 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 251 | | | веќе видена

Имотот во Чешка на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ја зголемува околноста тој да се даде во бегство, продавајќи го огромниот имот од ...
сите 160 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 175 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал бара од црногорските власти да ги дадат видеоснимките од надзорните камери, од граничниот премин каде Никола Груевски ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Славиме светец кој олеснува тешки маки и исполнува желби - само направете една работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: