Сончево и топло време

Скопје - Во Македонија денес ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата во Битола ќе се движи меѓу 13 °C и 30 °C, а во Скопје меѓу 18 °C и 34 °C. Утре ќе биде сончево, топло и претежно тивко. Кон крајот на денот во западните делови ќе има зголемување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.
| | веќе видена | слични

Скопје - Во Македонија денес ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува силен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола ќе се движи меѓу 14 °C и 28 °C, а во Скопје меѓу 19 °C и 34 °C. Утре поворно се очекува променливо облачно време со локален дожд и грмежи.
| | веќе видена | слични
6 копии

Променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи утре ќе преовладува во Македонија, информираат од Управата за хидрометеoролошки работи. Ќе дува силен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени. Во Скопје температура до 34 степени. Индексот на УВ зрачење ќе изнесува 8.
| | веќе видена | слични
8 копии

Скопје, 19 јули 2011 (МИА) - Утре и во четврток ќе преовладува променливо облачно време со услови за развој на изолирана нестабилност со пороен дожд, грмежи и појава на град. Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), во поголемиот дел од Македонија утре ќе дува силен ветер од југозападен правец кој на места ќе достигнува брзина над 60 километри на час. Во четврток ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Температурата ќе се намали за неколку степени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во поголемиот дел од Македонија утре ќе дува силен ветер од југозападен правец кој наместа ќе достигнува брзина над 60км/час, информираат од УХМР. Во четврток ќе дува умерен до засилен северозападен ветер и температурата ќе опадне за неколку степени. Температурата утре ќе се движи од 32 до 38 степени, за од четврток да опадне за неколку степени и да достигне максимална до 32 степени. Од четврток па се до крајот на викендот не очекува нестабилно време со температури кои ќе се движат од 25 па до максимални 35 степени.
| | веќе видена | слични

Намалувањето на температурата за два-три степени не се чувствува премногу зашто и натаму е топло, но помалку топло Жегата продолжува и денеска. Температурите ќе се искачат до 36 Целзиусови степени, а во јужниот дел и до 38 степени. Поголемо разладување се очекува утре, за кога се најавени и врнежи од дожд.
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Попладне во јужните делови ќе има извесно зголемување на облачноста, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 32 до 38 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје и околината слично време, со утринската температура до 20 и дневна до 36 степени.
| | веќе видена | слични

Времето денеска сончево и топло. Во попладневните часови не очекува наоблачување во јужните делови на земјата, метеоролозите вчера најавија појава на дожд во среда. Температурите ќе се движат од 32 до 38 степени, УВ индексот ќе изнесува 9. Повеќе содржини од денеска - ТУКА Не лекториран текст.
| | веќе видена | слични

Скопје – Сончево, топло и претежно тивко. Попладен во јужните делови ќе има извесно зголемување на облачноста. Температурата во Битола ќе се движи меѓу 14 и 31 степени, а во Скопје меѓу 19 и 36. Утре се очекува сончево и топло време со умерена локална облачност.Попладне ќе биде променливо со локален пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува засилен ветер од југозападен правец
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 228 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен североисточен ветер. Во Маврово утринската температура ...
сите 264 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и топло време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: