Дачиќ: Не се оттргнати проблемите поради кои почнаа војни на Балканот


Српскиот шеф на дипломатијата Ивица Дачиќ синоќа изјави дека во Македонија владее мислење дека Србија работи против таа држава без разлика што тоа е негирано ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кои се политичките релации, но и ризици на Балканот и каква е безбедносната клима во регионот. Овие дилемите се актуализираа во домашната и во регионалната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не предупредуваат од ЕУ бидејќи го користиме терминот Република Македонија. Тоа е најголемата иронија. Имаме проблеми во преговорите со ЕУ. Тие велат – мора ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ синоќа изјави дека во Македонија владее мислење дека Србија работи против таа држава без разлика што тоа е ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивиа Дачиќ, во телевизиски настап се пожали дека српските челници во Европската унија трпат критики што го користат ...
| | веќе видена | слични

Останато

На повеќето рочишта на СЈО адвокатот на екс министерот за транспорт Миле Јанакиески и поранешниот генерален секретар на владата Кирил Божиновски, Еленко ...
сите 397 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 242 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 207 | | | веќе видена

Денеска Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ со панел дискусија го прослави Светскиот ден на студентите. На панел дискусијата присуствува претседателот на ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дачиќ: Не се оттргнати проблемите поради кои почнаа војни на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: