МАКЕДОНИЈА ВО ЦРНО: Детали за трагедијата во која загина младо момче


3 копии

Млад возач загина откако управувајќи товарно возило „сканија“ со велешки регистарски ознаки и приколка „Шмиц“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Млад кавадарчанец загина во бизарна сообраќајка рано утрово на влезот во Велес. 23 годишниот Јован Рамов управувајќи камион Сканиа изгубил контрола над ...
| | веќе видена | слични
12 копии
7 копии

23-годишен кавадарчанец загинал утринава во сообраќајна несреќа што се случила во близината на Велес. Загинатиот бил возач на камион со приколка од марката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата и велешкото Основно јавно обвинителство сѐ уште ги утврдуваат причините за несреќата што се случи на автопатот Скопје-Велес, во која беа повредени ...
сите 263 | | | веќе видена

Транспаренси Интернешнл – Македонија (ТИ) и Центарот за економски анализи (ЦЕА) бараат Собранието да донесе измени во Законот за пратениците и да донесе Кодекс ...
сите 282 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 177 | | | веќе видена

Француските власти не знаеле дека постои терористичката група која ги изврши нападите минатата недела во Барселона и Камбрилс, изјави францускиот министер за ...
сите 154 | | | веќе видена

Трет ден гори и се гаси дивата депонија во Тетово каде дежураат возила на пожарната и јавното комунално претријатие. Директорот на Јавното комунално ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКЕДОНИЈА ВО ЦРНО: Детали за трагедијата во која загина младо момче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: