Фрикка – Елефaн’т грл! Видео!


2 копии

Frikka може да се окарактеризира како модерно кабаре, експресивно радување на животот. Ваквиот тип на бендови и музички правци не се воопшто типични за македонската сцена, но баш тоа ја прави оваа музичка група поинтересна, пооргинална и посочна за слушање. Во овој сингл на бендот Frikka гостува Ана Топалова од Бугарија која беше 2 место на „Музичкиот идол“ во својата земја. Музиката е на Гаврило Миловановиќ и Златко Митрески. Ајде Чорбаџии слушнете малку добра музика!
| | веќе видена | слични

Екипата на Работнички е супер активен на трансфер пазарот, па така денеска беше објавено и четвтото засилување и тоа во името на напаѓачот Флоријан Кадриу. Станува збор за играч на Шкупи кој се наоѓаше на листата со желби на тренерот Виктор Треневски, желба која раководството му ја исполни и Кадриу ќе биде дел од експедицијата на „романтичарите“ на подготовките во Словенија. Тој со прволигашот од Дебар Маало потпиша едногодишен договор. Претходно клубот го засилија и освежија Стојанче Велинов, Томислав Илиев и Енис Дервиши.
| | веќе видена | слични

Флоријан Кадриу и четвртото ново име во таборот на фудбалскиот клуб Работнички оваа лето. По Томислав Илиев, Енис Дервиши и Стојанче Велинов, Кадриу последното ново име кое се појавува во Дебар маало. "Македонски спорт" уште пред неколку дека најави дека Кадриу ќе пристигне во Работнички, заедно до Беси Исени, за кого сеуште не се знае дали ќе стане дел од овој клуб.Работнички заминува на подготовки во Словенија.
| | веќе видена | слични

Офанзивецот на Шкупи, Флоријан Кадриу е четвртото летноз асилување за Работнички, откако веќе се договори со раковдството на „романтичарите" и потпиша едногодишен договор. Кадриу малку играше за Шкупи минатата сезона, а има само 20 години и ќе биде освежување за составот што ќе не претставува во квалификациите за Европа Лигата. Претходно во клубот од Дебар маало пристигнаа Стојанче Велинов, Енис Дервиши и Томислав Илиев.
| | веќе видена | слични

Работнички останува најактивен тим на „фудбалската берза“ во Првата лига откако „романтичарите“ го потпишаа и четвртото засилување за следната натпреварувачка сезона. Флоријан Кадриу ќе атакува на место во навалната линија на тимот на Виктор Треневски, откако талентираниот офанзивец на Шкупи ги договори условите за едногодишна соработка со „романтичарите“. Тој ќе биде дел од експедицијата на Работнички на претстојните подготовки во Словенија, каде ќе се обиде да се наметне кај Треневски за настап на дуелите од квалификациите за Лигата на Европа. Кадриу е четврто засилување на Работнички во овој преоден рок, откако претходно беа договорени и трансферите на Стојанче Велинов од Ренова, Томислав Илиев од Хоризонт Турново и Енис Дервиши од Шкендија.
| | веќе видена | слични

Работнички не губи време го официјализира третото засилување ова лето. Томислав Илиевски е нов член на тимот од „Градски парк“, откако тригодишен договор. Дефанзивец веднаш ќе му биде на располагање на тренерот Виктор Треневски. Станува збор за 23-годишен играч кој настапува на позицијата десен бек и доаѓа од редовите на второлигашот Хоризонт Турново. Претходно раководството на Работнички ги потпиша Стојанче Велинов од Ренова и Енис Дервиши од Шкендија, а неофицијално близу до договор е Баже Илијоски.
| | веќе видена | слични

Тимот на Работнички активно работи на создавање на ростерот за наредната сезона која ќе биде започната во квалификациите за пласман во Лига Европа. „Романтичарите“ изминатиов период ги обезбеди услугите на Стојанче Велинов од Ренова и Енис Дервиши од Шкендија, а пак денеска клубот објави оти е постигнат договор со Томислав Илиев. Станува збор за 23-годишен играч кој настапува на позицијата десен бек и доаѓа од редовите на второлигашот Хоризонт Турново. Тој со прволигашот од Дебар Маало се обврза на тригодишна соработка.
| | веќе видена | слични

Томислав Илиев е третото летно засилување за Работнички, откако овој 23-годишен фудбалер вечерва го стави својот потпис на тригодишниот договор со „романтичарите“. Станува збор за играч кој настапува на позицијата десен бек и кој треба да претставува освежување за одбранбената линија на „романтичарите“, кои следниот месец ги очекуваат натпреварите од квалификациите за Лигата на Европа. Претходно, тимот на Виктор Треневски се засили и со Стојанче Велинов од Ренова и со Енис Дервиши од Шкендија, а во тек се преговорите за доведување на уште неколку квалитетни фудбалери во таборот на „романтичарите“.
| | веќе видена | слични

Сите фудбалски екипи од Македонија работат на трансфер полето, се засилуваат и го обновуваат својот играчки кадар за идната сезона. Раководството на ФК Работнички исто така работи активно на ангажман на повеќе квалитетни фудбалери, а денеска го потврдија своето трето засилување ова лето. Станува збор за Томи Илиев, кој од денеска е играч на Работнички. Тој игра на дефанзивна позиција, и веднаш ќе му биде на располагање на тренерот Виктор Треневски. Илиев во Работнички доаѓа од екипата на Хоризонт Турново. Овој фудбалер е трето засилување за „Романтичарите“ по Стојанче Велинов од Ренова и Енис Дервиши од Шкендија.
| | веќе видена | слични

Голманот на Работнички, Даниел Божиновски го продолжи договорот со клубот кој ќе не претставува во Европа, а се чека кам-бек на најдобриот стрелец во историјата на македонските првенства Баже Илијоски. Божиновски беше еден од јунаците на „романтичарите“ при елиминацијата на турскиот клуб Трабзонспор во Европа Лигата, а стави потпис на уште една година. Пред него клубот од Градскиот парк се засили со Стојанче Велинов, кој дојде од Ренова и со Енис Дервиши од Шкендија, а блиску до враќање во Работнички е Баже Илијоски. „Ронатичарите“ од следната недела патуваат на подготовки во Словенија, а потоа ќе ја чекаат ждрепката за квалификациите во Европа Лигата.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Одлуката останува на вас, граѓаните на ПЈРМ, морам да кажам вака иако воопшто не ми се допаѓа кратенката ПЈРМ. Ако барав нешто од вас, тоа е во иднина да ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 83 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 23 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 143 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 125 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фрикка – Елефaн’т грл! Видео!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: