Британската премиерка после терористичкиот напад: Ќе го уништиме тероризмот!


Британската премиерка Тереза Меј го посети местото на терористичкиот напад и вети дека државата ќе го сузбие тероризмот во сите негови облици. Тереза Меј го ...
| | веќе видена | слични

Мажот кој бил уапсен поради напад со комбе на верници пред џамија во Лондон, бил снимен по апсењето. На снимката објавена на социјалните мрежи, се гледа овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии
14 копии
2 копии
11 копии

Возачот извикувал "ќе ги убијам сите муслимани", а потоа со големо комбе влетал и минувал преку луѓето. На социјалните мрежи се појавила видео снимка во која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 418 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 293 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Според членот 79 од Уставот “(1) Претседателот на Република Македонија ја претставува Републиката. (2) Претседателот на Републиката е ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британската премиерка после терористичкиот напад: Ќе го уништиме тероризмот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: