Британија вети дека до 2050-та година ќе ги намали емисиите на ЦО2 на нула

6 копии
3 копии

Регионална работилница почна денеска во Скопје во рамки на низата настани во организација на Организацијата за храна и земјоделство на ОН (ФАО) низ Европа и ...
| | веќе видена | слични

Земјоделството е особено чувствително на екстремни временски услови и катастрофи. Во земјите во развој, земјоделскиот сектор апсорбира 26 отсто од вкупната ...
| | веќе видена | слични

Учениците во Камбоџа ги искусуваат климатските промени од прва рака. Втор пат во четири години, училишните часови морале да бидат намалени низ целата земја, ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации проценуваат дека нето-емисиите на Австралија минатата година изнесувале 537 милиони тони јаглероден диоксид, што претставува зголемување од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драстичните климатски промени, температурните шокови од – во + за едно деноноќие ја алармираат потребата од итно намалување на загадувањето и поинтензивно ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 200 најголеми светски компании предвидуваат дека климатските промени би можеле да ги чинат вкупно 1.000 милијарди долари, а мнозинството трошоци се ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 196 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британија вети дека до 2050-та година ќе ги намали емисиите на ЦО2 на нула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: