Властите на Шри Ланка погрешно ги броеле жртвите на бомбашките напади-сега се помалку


Во нападите на бомбаши самоубијци во цркви и луксузни хотели на Велигден , биле убиени 253 ,а не 359 лица. До сега службената бројка на загинати беше 359 лица, ...
| | веќе видена | слични

Властите на Шри Ланка го ревидираа бројот на жртвите во неделните терористички напади во Коломбо, намалувајќи ја за повеќе од 100 луѓе. Според најновите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Велика Британија ги советува своите граѓани да не патуваат во Шри Ланка, освен во неопходни случаи, се наведува во денешното соопштение на Форин офисот, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шри Ланка го ревидираше бројот на загинати во бомбашките напади, и тој изнесува за над 100 помалку од претходно. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бремена жителка на Шри Ланка се саморазнесе откако локални полицајци влегоа во нејзиниот дом со цел да го претресат во врска со терористичките напади на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Властите во Шри Ланка ја затворија Централната банка и патот кој води кон аеродромот во Коломбо, плашејќи се од нови бомбашки напади во земјата. Полицијата ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Според најновите информации, полицијата смета дека таткото на двајцата бомбаши самоубијци кои учествувале во крвавите напади во Шри Ланка им помогал во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според последните информации од Шри Ланка, полицијата смета дека татко на двајца од бомбашите самоубијци кои учествувале во терористичките напади, им помогнал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден од бомбашите самоубијци, пред стравичниот напад во Шри Ланка бил уапсен, па пуштен, изјави портпаролот на владата на Шри Ланка, за „Си-ен-ен“.Илхам Ахмед ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јутјуб каналот „FBE“ кој има над 19 милиони следбеници објави видео во кое Американци го даваат своето мислење за песните од Евровизија. Еден од коментаторите ...
сите 320 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 218 | | | веќе видена

На средбата двајцата размениле мислења за севкупните билатерални односи меѓу двет земји и констатирале дека тие се пријателски, со интензивни контакти на ...
сите 235 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Властите на Шри Ланка погрешно ги броеле жртвите на бомбашките напади-сега се помалку

Од:
До кого (е-маил):
Порака: