Богатите масовно купуваат недвижности во оваа ех-ЈУ земја: Не прашуваат за цена!


2 копии

Богатите луѓе од сите страни од светот се воодушевени од Истра и многу од нив сакаат таму да купат недвижности. Најмногу се бараат семејни куќи, становите не ...
| | веќе видена | слични

Во Сплит, цената на метар квадратен во елитните квартови достигнува и до 4.000 евра. Во Сплит последниве две години новоградбите поскапеле дури за 30 отсто, ...
| | веќе видена | слични

Цените на недвижнините во Хрватска растат веќе 40 месеци. Меѓу градовите со најголем пораст е Сплит, вториот по големина град во Хрватска, каде што цените на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Богати луѓе од сите страни на светот се воодушевени од Истра, пишува "Гласот на Истра". Според заедничкиот извештај за пазарот на недвижнини на Истарската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ Зоран Заев ја оценува како притисок врз него поканата од лидерот на ДУИ Али Ахмети за зедничка средба со челниците на партиите од ...
сите 741 | | | веќе видена

Ако во училиштата се запазува социјалното дистанцирање, ако условите се добри во таа заедница, ако родителите немаат проблем да ги праќаат децата на училиште, ...
сите 307 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Праксата на (нај)високите државни функционери да го избегнуваат името на македонската држава и наместо него да велат „нашата земја“, што дојде до израз и при ...
сите 38 | | | веќе видена

АД МЕПСО излезе со соопштение по реакцииите во јавноста за новото зголемување на цената на елетричната енергија. Велат дека компанијата побарала покачување ...
сите 166 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богатите масовно купуваат недвижности во оваа ех-ЈУ земја: Не прашуваат за цена!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: