Ќе „извисат“ ли невладините во Штип?


2 копии

Центарот ќе нуди помош, логистика и поддршка за граѓанските организации во Југоисточна Македонија. Проектот е поддржан од Европската унија и ќе се спроведува ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Повеќе општини од Истокот должат на автопревозниците за превоз на ученици. Меѓу нив предничат поголемите, Кочани и Штип. Владата преку Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Зголемените блок дотации од Министерството за образование ги намалуваат старите долгови за бесплатен превоз на учениците. Штип сеуште пресметува за колку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска на прес – конференција уште еднаш ја појасни Спогодбата којашто на 17 јуни ја потпишаа Република ...
сите 72 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 236 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 86 | | | веќе видена

Ниту СДСМ не остана без реакција на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ, па партијата на власт испрати соопштение со кое покрај тоа што се брани од нападите на својот ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе „извисат“ ли невладините во Штип?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: