„Македонија-Блокира“ со блокада на патот Охрид-Струга: Сплотени се бориме против уставните промени


„Македонија-Блокира“ вчера учествуваше на сенароден македонски протест во Прилеп со Здружението „Прилепски бранители“, а денес, недела е на блокада на патниот ...
| | веќе видена | слични

Македонската информативна агенција (МИА) која се финансира со буџетски пари од даночните обврзници срамно го навреди народот со ставањето на своите капацитети ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Мицкоски и Јанко бачев, заеднички им се деструкциите, блокадите, начинот на делување против НАТО и ЕУ. Мицкоски и поранешниот коалициски партнер на ...
| | веќе видена | слични

Единствена Македонија како дел од „Македонија-Блокира„ изразува загриженост поради штетното однесувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Македонија Блокира” предводена од Јанко Бачев денеска се обиде да го блокира магистралниот пат Скопје – Охрид кај месноста Другово во Кичево.На маршот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што и претходно беше најавено, денеска „Македонија-Блокира“ на чело со Јанко Бачев блокира во Кичево во рамките на активностите за протести и блокади и ...
| | веќе видена | слични

Ќе се блокира патот Кичево-Охрид кај селото Другово, најавија од ,,Македонија-Блокира“. Блокадата се однесува за периодот од 13:00 до 15:00 часот ќе го блокира ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Блокадата, како што посочуваат од „Македонија Блокира" е рамките на активностите за протести и блокади и надвор од Скопје и со цел спречување на промена на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 262 | | | веќе видена

Макпетрол АД Скопје и Владата ќе склучат спогодба со која вонсудски ќе се завршат судските спорови во врска со ГА-МА АД Скопје, соопштуваат од дистрибутивната ...
сите 182 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 163 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски вели со новата методологија за проширување на Европската Унија – предложена од Франција, од почетокот на ...
сите 281 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ, повисоката минимална плата е добра мерка, но популистичка и предизборна. Од партијата го поддржаа Предлог-законот за изменување и дополнување на ...
сите 119 | | | веќе видена

Ние сметаме дека беше историска грешка на Европската унија да не оди напред со Северна Македонија и Албанија, рече амбасадорот на САД во Грција, Џефри Пајат за ...
сите 379 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Македонија-Блокира“ со блокада на патот Охрид-Струга: Сплотени се бориме против уставните промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: