Групна изложба „Пиперка“ во Македонски културен центар во Њујорк

5 копии
8 копии

Повеќе од 200 дела се дел од изложбата „Уметност и архитектура“ поставена во универзитетскиот кампус на Меѓународниот Балкански Универзитет (МБУ). Делата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии

Веќе трета деценија академскиот сликар Горјан Ѓорѓиев (54) твори и преку своите дела пркоси на сè што му претставува пречка во животот и во уметноста. По ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 733 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 233 | | | веќе видена

Шпанија останува најдобрата европска ракометна репрезентација, откако со 22:20 во драматичен меч ја победија Хрватска, која го играше своето прво финале по ...
сите 216 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 256 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 195 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Групна изложба „Пиперка“ во Македонски културен центар во Њујорк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: