СКАНДАЛОЗНО: Димитар Андоновски тврди дека бил малтретиран и тепан од полицајци

2 копии

Македонскиот пејач Димитар Андоновски преку својот Фејсбук профил се пожали дека вчера без причина бил приведен и малтретиран од полициски службеници, кои го застанале пред неговата зграда во Битола и физички и психички го малтретирале. Како што вели, ова е вторпат како го приведуваат од битолската полиција како да е најголем криминалец. – Да сум криминалец, да сум дилер на дрога, да сум човек што го прекршува законот, да сум најголем непријател на земјата, немаше да ги јадам шамарите по лице и клоците по половите органи на улица пред мојата зграда од господинот полицаец инспектор Ц… – пишува Андоновски. Тој бил приведен поради наводно противење на полицијата, откако, како што вели, бил изваден од неговиот автомобил како најголем криминалец. – Противење е ако прашам што се случува и зошто добив шамар? – револтирано прашува пејачот. Тој потсетува дека еднаш веќе бил приведен за немање на лична карта. – Јасно се искажаа останатите дека ова е освета заради мојата храброст што пишував првиот пат кога ме приведоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Популарниот македонски пејач Димитар Андоновски изминативе денови преживува вистински пекол. Димитар бил нападнат од страна на битолската полиција и брутално претепан, а според неговите кажувања причина за тоа - немало! -Денес по втор пат бев приведен како најголем криминалец од полицијата во Битола и тоа пред мојата зграда. Да сум криминалец, да сум дилер на дрога, да сум човек кој го прекршува заокот, да сум најголем непријател на земјата, немаше да ги јадам шамарите и клоците по половите органи на улица до страна на инспектор Црномаров. Приведен бев, заради наводно противење на полицијата откако не извадија од колата како најголеми криминалци. Противење е ако прашам што се случува и зошто добив шамар? Да се потсетиме дека еднаш бев приведен заради немање на лична карта. Јасно се искажаа останатите дека ова е освета заради мојата храброст што пишував првиот пат кога ме приведоа...", Ова е само дел од статусот на пејачот кој е видно револтиран поради ваквото однесување. Во моментов пејачот го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утрово на личниот профил на Фејсбук на поп пејачот Димитар Андовски осамна огромен статус дека вечерта ја поминал во притвор во битолската полициска станица, а претходно бил тепан и психички малтретиран пред својота зграда во Битола. Статусот кој очигледно под револт и афект го напиша пејачот, по неколку часа се предомисли и го избриша од својот профил. Сепак, тие неколку часа беа доволни приказната да се преземе и прошири. Димитар вели дека бил приведен наводно поради противење односно поставување на прашањето зошто добил шлаканица , за потоа да биде изнесен од сопствениот автомобил како најголем криминалец. Одговорот кој објаснува дека го добил од полицајците бил дека ова му се случува поради неговата храброст да пишува за првичниот инцидент кој му се случи во 2013 година, кога беше приведен поради немање документи за лична идентификација. Тој и се обрати на јавноста дека од синоќашната случка се почуствувал како да е некој голем криминалец и непријател на државата. Во продолжение ви ги пренесуваме ...
| | веќе видена | слични

Познатиот поп-пејач Димитар Андоновски синоќа бил приведен и малтретиран од полициски службеници пред својот дом во Битола. Својот револт и незадоволство пејачот го изрази преку својот профил на Фејсбук. Андоновски на социјалната мрежа опширно раскажал што се случувало. Неговиот статус ви го објавуваме во целост: „Денес по вторпат бев приведен како најголем криминалец од полицијата во Битола и тоа пред мојата зграда. Да сум криминалец, да сум дилер на дрога, да сум човек што го прекршува законот, да сум најголем непријател на земјата , немаше да ги јадам шлаканиците по лице и клоците по половите органи на улица пред мојата зграда од господинот полицаец, инспекторот Црномаров (Приведен бев поради наводно противење на полицијата, откако не извадија од автомобилот како најголеми криминалци). Противење е ако прашам што се случува и зошто добив шлаканица??? - стои во објавата на пејачот. Тој потсетува дека еднаш бил приведен од службени лица поради тоа што не носел со себе документ за лична идентификација. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Синоќа пред својот дом во Битола бил приведен познатиот поп-пејач Димитар Андоновски. Ова е втор пат Димитар да има проблеми со лицата на правдата. Тој и пред две години се најде во слична ситуација кога поради немање документ за идентификација, заврши во полицска станица. Андоновски својот револт го изрази на социјалната мрежа каде напиша што точно се случило. - Да сум криминалец, да сум дилер на дрога, да сум човек што го прекршува законот, да сум најголем непријател на земјата, немаше да ги јадам шамарите по лице и клоците по половите органи на улица пред мојата зграда од господинот полицаец инспектор Ц… – пишува Андоновски. Тој бил приведен поради наводно противење на полицијата откако, како што вели, бил изваден од неговиот автомобил како најголем криминалец. - Противење е ако прашам што се случува и зошто добив шамар? – револтирано прашува пејачот. Тој потсетува дека еднаш веќе бил приведен за немање лична карта. - Јасно се искажаа останатите дека ова е одмазда заради мојата храброст што пишував првиот ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот пејач Димитар Андоновски се пожали на социјалните мрежи дека бил приведен и малтретиран од полицицајци, кои го сопреле пред неговата зграда во Битола и физички и психички го малтретирале.. - Да сум криминалец, да сум дилер на дрога, да сум човек што го прекршува законот, да сум најголем непријател на земјата, немаше да ги јадам шамарите по лице и клоците по половите органи на улица пред мојата зграда од господинот полицаец инспектор Ц… Противење е ако прашам што се случува и зошто добив шамар? Јасно се искажаа останатите дека ова е освета заради мојата храброст што пишував првиот пат кога ме приведоа поради немање на личен документ, цитирам: До кога мислиш да се зае*аваш со полицијата? Што згрешив? Јавно прашувам. Убив човек? Украдов нешто? Повредив некого? Непријател сум на Битола и на Македонија? - Штета што не можам и немав право да му извршам алкохолен тест на господинот Ц… за да ја докажам неговата пијана состојба, затоа што очигледно само тогаш добива сила да напаѓа луѓе. И тоа не на луѓе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 16.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари За првпат во историјата, министер ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 89 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКАНДАЛОЗНО: Димитар Андоновски тврди дека бил малтретиран и тепан од полицајци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: