Македонскиот пејач Димитар Андоновски преку својот Фејсбук профил се пожали дека вчера без причина бил приведен и малтретиран од полициски службеници, кои го ...
сите 14 | | | веќе видена

Ален Хасановиќ продолжува да го освојува регионот со својот неверојатен талент за пеење. Имено, Ален Хасановиќ во саботата во рамки на баражот на регионалниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонец повторно доминира во регионалното издание на „Ѕвездите на Гранд“ – има ли шанси за победа при силната и немилосрдна конкуренција? Младото момче кое ...
сите 8 | | | веќе видена

Тринаесетгодишниот Трајче Ѓеоргиев продолжува понатаму со натпреварувањето во детскиот натпревар за таленти „Пинкови ѕвездички“. Во 30-тата емисија од шоуто, ...
сите 20 | | | веќе видена

Во Скопје започна снимањето на играниот филм „Безимени“ на сценаристот и режисер Вардан Тозија во продукција на Дрим Фaктори. Филмот е финансиски помогнат од ...
| | веќе видена

next