Кака и Бензема си одат од Реал?

3 копии

По завршувањето на првенствената сезона во Шпанија, екипата на Реал Мадрид би можеле да ја напуштат неколкумина фудбалери, за кои се сметаше дека ќе бидат главни столбови на тимот На врвот на листата на они кои би можеле да заминат во преодниот рок е Бразилецот Кака , кој не се снајде во Реал Мадрид , а за кого интерес покажува Челзи . Втор на листата е францускиот репрезентативец Карим Бензема , за неговите услуги е заинтересиран Јувентус , а медиумите во Италија и Шпанија тврдат дека двата клуба веќе стапиле во преговори. Наводно, покрај за Бензема, „старата дама“ е заинтересирана и за играчот од средниот ред на Реал , Ласана Диара . Инаку, Реал Мадрид минатата седмица го потпиша своето прво засилување за следната сезона, станува збор за играчот на Борусија Дортмунд , Нури Шахин .
| | веќе видена | слични

Иако го поврзуваа со неколку клубови во кои Карим Бензема би можел да се пресели ова лето, изгледа дека тоа сепак нема да се случи. Агентот на напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, јасно дал до знаење дека напаѓачот нема ова лето да го напушти "Сантијаго Бернабеу". "Карим во ниту еден момент не помисли да замине од Реал и не ми рекол да отворам преговори со Арсенал ниту било кој друг клуб." - порачал јасно агентот на Бензема. "Написите кои може да ги најдете во медиумите се лажни. Карим сака да остане во Мадрид и да продолжи со добрите игри кои ги прикажа во последните неколку месеци." - заклучил тој. Бензема (23) дојде во Реал Мадрид 2009. година од Олимпик Лион. Освен Арсенал за услугите на Французинот заинтересиран е и Јувентус.
| | веќе видена | слични

Водечките луѓе на Јувентус имаа средба со челниците на Реал Мадрид, на која биле стартувани преговорите за трансферите на Карим Бензема и на Ласана Дијара. Бензема не е дел од плановите на тренерот Жозе Мурињо за првиот тим на Реал, кој згора на тоа планира да доведе и уште еден голгетер од светска класа на „Сантијаго Бернабеу“. Токму поради тоа, за очекување е поранешниот фудбалер на Лион да си замине од Мадрид, а водечките луѓе на Јувентус се подготвени да платат 20 милиони евра за да го доведат овој одличен голгетер во својот клуб. Слична е ситуацијата и со Ласана Дијара, за чиишто услуги се интересираат неколку англиски премиерлигаши. Сепак, искусниот играч за врска не сака да се врати во Англија, а челниците на Јувентус се надеваат дека ќе го искористат тоа и ќе го ангажираат за сума од 12 милиони евра.
| | веќе видена | слични

По пристигнувањето на Нури Сахин на Сантијаго Бернабеу како и најавата за нови засилувања во летниот трансфер период од Реал Мадрид би можеле да си заминат бразилецот Кака и Карим Бензема. За услугите на Кака заинтересирани се Милан и тимот д Стемфорд Бриџ Челзи, додека Бензема во своите редови би сакал да го донесе Јувентус. Старата дама заинтересирана е и за уште еден играч од редовите на Реал Мадрид, Ласана Дијара, кој оваа сезона ретко добиваше шанса од португалецот Жозе Мурињо. Според медиумите во Шпанија челниците на кралскиот клуб сакаат во своите редови да донесат уште еден играч од редовите на Борусија Дортмунд, Лукас Бариос. (Крај)
| | веќе видена | слични

По пристигнувањето на Нири Сахин, од Реал Мадрид би можеле да си заминат играчите за кои се сметаше дека би требало да го сочинуваат костурот на екипата. На врвот од листата играчи кои би го напуштиле "Бернабеу" се наоѓа Бразилецот Кака, за чии услуги се заинтересирани Челзи и Милан, а кој не успеа да се прилагоди на условите во Мадрид. Торински Јувентус би сакал во своите редови да го доведе Карим Бензема, а медиумите од двете земји тврдат дека првите контакти меѓу двата клуба веќе се одработени. "Старата дама" наводно е заинтересирана и за Ласана Дијара, кој ретко добиваше шанса во Реал сезонава.
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 108 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кака и Бензема си одат од Реал?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: