Официјално: Барса купи напаѓач од Јапонија


2 копии

Реал Мадрид во досегашниот преоден рок доведе неколку нови фудбалери вклучувајќи ги Еден Азар и Такефушо Кубо. Талентираниот Јапонец четири години беше член на ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид неодамна го донесе 18-годишниот талентиран јапонски фудбалер Такефуша Кубо. Младиот напаѓач кој го нарекуваат „јапонскиот Меси“ уште во 2011. ...
| | веќе видена | слични

Младиот фудбалер стана вистинска сензација во својата земја, на претсезонските подготовки на Реал Мадрид во Монтреал има дури 15 јапонски новинари, четири ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид пред точно еден месец официјално објави дека го доведе 18 годишниот Јапонец, Такефушо Кубо. После Јовиќ, Милитао, Менди и Азар во Реал се одлучија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 308 | | | веќе видена

ЕДЕН ТЕСТИРАН Е СО НЕГАТИВЕН РЕЗУЛАТ, А ВОЗАЧОТ КОЈ СЕ ВРАТИ СЕ ЖАЛЕЛ НА КАШЛИЦА Mинистерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави ...
сите 654 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 292 | | | веќе видена

Информациите дека Јавното обвинителство отворило предмет против Јово Вангеловски заради тоа што намерно држел предмети во фиока, уште еднаш ја потврдува ...
сите 276 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 62 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи (МВР) и Јавното обвинителство (ЈО) да покренат постапки за одговорноста за рушењето на фасадите и други делови на објекти ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Официјално: Барса купи напаѓач од Јапонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: