Божидар Димитров: т.н. Македонци му поверуваа на Заев


4 копии

По изгубените локални избори, првиот опозициониер Никола Груевски, вели дека ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди иницијатива за одржување на референдум за Договорот за ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ најавуваат дека ќе поднесат иницијатива до парламентот за распишување референдум за Договорот за добрососедство со Бугарија бидејќи граѓаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„ВМРО-ДПМНЕ не знае како да го сокрие својот изборен пораз на слободни и фер избори.Референдум веќе се одржа минатата недела.Резултатите од првиот круг на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– ВМРО-ДПМНЕ не знае како да го сокрие својот изборен пораз на слободни и фер избори, реагираат од СДСМ на прес конференцијата на Крсте Јовановски од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

-Се работи за премногу сериозен документ кој за век и веков ќе влијае врз нашата позиција во однос на Бугарија, и ќе ги преуредува елементите на македонската ...
| | веќе видена | слични

Денес на прес конфернција за медиуми од ВМРО-ДПМНЕ ја информираа јавноста дека тие како партија ќе поднесат иницијатива за распишување референдум до ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Користени пелени беше причината за евакуацијата на жителите на Аеродром во населбата Острово. ТВ 24 објави и видео од станот, во кој се гледаат искористените ...
сите 123 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 83 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 16 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 70 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Божидар Димитров: т.н. Македонци му поверуваа на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: