Што бара Австралија на Евровизија и што ако победи?


Настапот на Австралија во првата полуфинална вечер на Евровизија привлече големо внимание, а по првите прогнози, русокосата пејачка има големи шанси и да ја ...
| | веќе видена | слични

Австралиската евровизиска претставничка Кејт Милер со својот импресивен настап ги воодушеви сите кои беа присутни во салата во Тел Авив, но и најшироката ...
| | веќе видена | слични

Кејт Милер Хајдке, австралиската претставничка на Евровизија на многумина им заличи на Елза од долгометражниот анимиран филм „Ледено кралство“. Таа имаше ...
| | веќе видена | слични

За настапот на австралиската претставничка на „Евровизија“, Кате Милер- Хеидк сите зборуваат. Некои велат дека нејзиниот настап потсетува на Елиза од цртаниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралиската претставничка на Евровизија, Кејт Милер-Хајдке (37), чиј настап синоќа беше еден од најинтересните, изјави дека пред недела дена се соочила со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За среќа, Кејт успеала да го надмине проблемот, а ќе се натпреварува и на финалето на престижното натпреварување. Кејт Милер Хајдке, австралиската ...
| | веќе видена | слични

За настапот на австралиската претставничка Кејт Милер денеска зборува цела Европа. Некои ги потсетува на Елза, додека други се воодушевени од нејзиното лебдење ...
| | веќе видена | слични

За настапот на австралиската претставничка на Евровизија, Кејт Милер-Хајдке (37) сите зборуваат и денеска. На многумина Елза им наликува на Елза од познатиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јовановски точно ги знаел сите чекори што ќе се случува во случајот Империја, каде што Камчев е еден од осомничените. На заедничките средби со Боки 13  никогаш ...
сите 794 | | | веќе видена

Прашан дали има поделби во Владата или едногласен став за препораките што Венецијанската комисија ги упати до Владата за Законот за јазици, Заев најави дека до ...
сите 283 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 280 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ќе го проверува случајот со уништените инсулини на Министерството за здравство. Ќе ...
сите 114 | | | веќе видена

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос предложи воведување посебна „Златна топка“ само за напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо и напаѓачот на Барселона, ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што бара Австралија на Евровизија и што ако победи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: