Нови авионски линии до Венеција и до Анкона

талијанската авиокомпанија „Бел ер јуроп“ од недела почнува со летови на релација Скопје - Анкона - Скопје и Скопје - Венеција - Скопје. Новите авионски линии ќе се реализираат од и до аеродромот „Александар Велики“. Авионот од првиот лет од Анкона до Скопје на скопскиот аеродром треба да слета во недела во 8 часот и 50 минути, додека авионот за Венеција полетува во 9 часот и 20 минути. Со ова ќе бидат воспоставени редовни авионски линии до овие дестинации на кои ќе се лета два пати неделно. „бел ер јуроп“ е авиокомпанија формирана во 2009-та година со седиште во Анкона, освен на дестинации во италија оваа авиокомпанија има авиолинии и во Германија, Велика Британија, Хрватска.
| | веќе видена | слични

"Денес беа промовирани првите авионски линии на релација Скопје-Анкона-Скопје и Скопје-Венеција-Скопје. Овие летови ќе ги има двапати неделно - секој четврток и недела и истите се на италијанската авиокомпанија „Бел Ер Јуроп“. Компанијата „ТАВ Македонија”, која стопанисува со аеродромот во Скопје, денеска организираше церемонија на пречекот на првиот авион од Анкона, кој на аеродромот „Александар Велики“слета во 8.50 часот. Авионот на „Бел Ер Јуроп” од Скопје кон Венеција, полета половина час подоцна. Генералниот директор на „ТАВ Македонија” Зоран Крстевски изјави дека новите летови на „Бел Ер Јуроп“ од Скопје до градовите Анкона и Венеција ќе создадат одлична можност за патниците да се поврзат со Скопје. Исто така, новите релации ќе отворат можност за нови туристи од Италија и ќе придонесат за дополнително да се развие туристичкиот потенцијал на Македонија, додава Крстевски. Цената на билетот за двете дестинации во еден правец е 79 евра, со вклучени аеродромски такси. Инаку на скопскиот аеродром ...
| | веќе видена | слични

Скопје - Анкона - Скопје , Скопје - Венеција - Скопје со авион за 79 евра во еден правец. Италијанската аво-компанија „Бел - ел Јуроп“, денеска ги реализираше првите два лета на овие две дестинации, кои стануваат редовни линии. Секој четврот и недела патници од Македонија ќе можат да патуваат за Италија и ибратно, а во цената се вклучени и аеродромските такси и превозот за багаж со 20 килограми. Од Македонија летовите со „Бел-ер“ ќе ги остварува „Ер-Приштина“.
| | веќе видена | слични
6 копии

Првите авиони на релациите Скопје-Анкона-Скопје и Скопје-Венеција-Скопје, од денес почнаа да летаат. Летовите се на италијанската авиокомпанија „Бел Ер Јуроп“, а со нив ќе бидат воспоставени редовни авионски линии од аеродромот „Александар Велики“ во Скопје до Анкона и Венеција, двапати неделно - секој четврток и недела. Летовите од Македонија до Анкона и Венеција, во соработка со „Бел Ер” ги организира швајцарскиот тур-оператор „Ер Приштина” Цената на билетот за двете дестинации во еден правец е 79 евра, со вклучени аеродромски такси. Во цената е вклучена и провизијата за багаж до 20 килограми. Компанијата „ТАВ Македонија”, која стопанисува со аеродромот во Скопје, денеска организираше церемонија на пречек на првиот авион од Анкона, кој на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје слета во 8.50 часот. Авионот на „Бел Ер Јуроп” од Скопје кон Венеција, исто така, полета денеска, во 9.20 часот. - Драго ни е што ги имаме овие две значајни нови релации и што можеме да им обезбедиме алтернативни дестинации на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првите авиони денеска полетуваат од скопскиот аеродром на повратните релации Скопје-Анкона и Скопје-Венеција, на италијанската авиокомпанија „Бел Ер Јуроп“. Летовите ќе се одвиваат секој четврток и недела, цената на билетот за двете дестинации во еден правец е 79 евра, со вклучени аеродромски такси, а во цената е вклучена и провизијата за багаж до 20 килограми. Компанијата „ТАВ Македонија”, која стопанисува со аеродромот во Скопје, денеска организираше церемонија на пречек на првиот авион од Анкона, кој на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје, а во 9.20 полета првиот авион кон Венеција. Директорот на „ТАВ Македонија“, Зоран Крстевски денеска изјави дека новите летови ќе создадат одлична можност за македонските патници да се поврзат со Италија, а ќе отворат и можност за нови туристи од „чизмата“ и ќе придонесат за дополнително да се развие туристичкиот потенцијал на Македонија. ПР/СС
| | веќе видена | слични

До возењето со гондола низ Венеција отсега ќе ве делат само 79 евра. Од денеска па секој нареден викенд италијанската авиокомпанија бел ер јуроп ќе лета на релација од Анкона до Скопје и назад за Венеција. Од менаџерскиот тим на компанијата велат дека картата е во еден правец а во неа се вклучени сите давачки, при што истата може да биде и поевтина ако има доволно патници. “Цените ги диктира пазарот. Ние нудиме многу конкурентни цени, дури и пониски од 79 евра. Засега побарувачката ветува дека ќе продолжиме да летаме по истата цена”, изјави Албин Идризи, менаџер на Ер Приштина за Косово и за Македонија. Од бел ер јуроп се надеваат дека во соработка со Ер приштина и менаџерскиот тим на Тав во иднина ќе се зголеми и бројот на дестинации на кои ќе може да се патува со нискобуџетните авиони. Креаторите на политиките во Македонија ги спроведуваат европските регулативи по сите стандарди. Ние сме подготвени да оперираме од Македонија до сите дестинации каде што ќе можеме. Нашата мисија е да го намалиме јазот меѓу ...
| | веќе видена | слични

Мартин Пушевски Скопје-Анкона-Скопје и Скопје-Венеција-Скопје за 79 евра, со вклучени аеродромски такси. Авионот на италијанската авиокомпанија Бел Ер Јуроп слета на пистата на Александар Велики. На овие дестинации ќе се лета двапати неделно. Операторот најавува нови линии по конкурентни цени. “Цените ги диктира пазарот. Ние нудиме многу конкурентни цени, дури и пониски од 79 евра. Засега побарувачката ветува дека ќе продолжиме да летаме по истата цена”, изјави Албин Идризи, менаџер на Ер Приштина за Косово и за Македонија Засега оваа компанија оперира од Цирих и Дизелдорф за Скопје и од Цирих до Охрид, во соработка со Свис Интернешнл ерлајнс. Соработката со Бел Ер, велат ќе отвори нов прозорец за нив. “Креаторите на политиките во Македонија ги спроведуваат европските регулативи по сите стандарди. Ние сме подготвени да оперираме од Македонија до сите дестинации каде што ќе можеме. Нашата мисија е да го намалиме јазот меѓу дијаспората и Македонија. Постојано го следиме пазарот и ќе лансираме нови ...
| | веќе видена | слични

На скопскиот аеродром „Александар велики“ од утре ќе се реализираат две нови авионски линии од страна на италијанската авиокомпанија „Бел ер Јуроп“. Дестинациите се Скопје - Анкона - Скопје и Скопје - Венеција - Скопје. За Анкона авионскиот лет е закажан за 8 часот и 50 минути а за Венеција во 9 часот и 20 минути. Овие линии ќе бидат достапни за граѓаните два пати седмично.
| | веќе видена | слични

Авионите на „Бел ер Јуроп“ од недела ќе почнат да летаат на на релациите Скопје – Анкона - Скопје и Скопје – Венеција - Скопје. Со ова понудата за македонските граѓани се зголемува а аеродромот „Александар Велики“ полека ја добива интернационализацијата која му е потребна. Инаку „Бел ер Јуроп“ е релативно млада италијанска компанија, формирана во јули 2009 година со седиште на аеродромот Анкона. Бари, Болоња, Фиренца, Милано, Верона, Римини, односно сите поголеми аеродроми во Италија како и Минхен, Рим, Дизелдорф, Лондон, Сплит, се дел од регуларните дестинации на „Бел ер Европа. Повеќе информации од денес - ТУКА
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови авионски линии до Венеција и до Анкона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: