Apple за три месеци има поголем профит од тоа што Amazon го има заработено од основањето на компанијата

Звучи неверојатно, но е вистинито - од основањето на компанијата, до денес Amazon има остварено профит помал од 10 милијарди долари, додека Apple само во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

ОКТА АД – Скопје го заврши првиот квартал од 2018 година, со приходи од продажба во износ од 5.208 милиони денари, споредбено со 5.103 милиони денари од истиот ...
| | веќе видена | слични

Градежната компанија Бетон објави дека во првите три месеци годинава работела со оперативни приходи од 4,2 милиони евра, кои се зголемени за 0,1% во споредба ...
| | веќе видена | слични

Градежната компанија Гранит објави дека првите три месеци годинава работела со оперативни приходи од 8,98 милиони евра, што е намалување од 46% во споредба со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На последното рочиште за предметот „Тенк“, каде лицата опфатени во случајот ги даваа своите завршни зборови, адвокатите на поранешниот премиер на државата, ...
сите 171 | | | веќе видена

Жалење за загубата на планинарот Георги Петков, член на ПД Кожув од Гевгелија, кој го загуби животот во обид да стане шестиот Македонец кој го искачил ...
сите 42 | | | веќе видена

Грчката страна инсистира на тоа дека најдобро решение е избор на едно име од оние што ги достави медијаторот Нимиц во неговите предлози, вели портпаролот на ...
сите 288 | | | веќе видена

Со сегашните цени на горивата, транспортерите работат на работ на рентабилноста, поради што има опасност да се затворат некои од малите фирми Растот на цената ...
сите 100 | | | веќе видена

По кралската венчавка се огласи и таткото на Меган Маркл на кој му беше забрането присуство, поради болест. Тој бил истовремено среќен и тажен. Моето бебе беше ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Apple за три месеци има поголем профит од тоа што Amazon го има заработено од основањето на компанијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: