Турците во Германија почнаа да гласаат за изборите во Турција

3 копии

Најновите анкети на јавното мислење во Турција во пресрет на предвремените претседателски и парламентарни избори закажани за 24 јуни, укажуваат дека шефот на ...
| | веќе видена | слични

Три лица загинаа, а најмалку осум други се повредени денеска при напад врз активисти на турската владејачка Партија на правдата и развојот (АКП) во градот ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Последна шанса ќе ни биде на 5 мај да излезе и да дадеме поддршка на овој концепт, не на Стево Пендаровски, туку на целата политичка филозофија која ...
сите 118 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 324 | | | веќе видена

Песната исто така предизвика гнев и кај локалните коалициони партнери. Во песната под насловот „Споредба – градски стаорец(животно со канализациско потекло)“, ...
сите 310 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 252 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 4 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турците во Германија почнаа да гласаат за изборите во Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: