ЕУ ги повика Кина, Русија и САД да не почнуваат трговски војни


4 копии

„Ќе му бидам најголемиот непријател кој некогаш го имал“ – изјавил Трамп во интервју за „СиЕнБиСи“. Меѓутоа, тоа истакнал дека ја цени шансата да ги унапреди ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп вети дека доколку не успеат неговите договори со рускиот претседател, ќе биде најголемиот непријател на Владимир Путин. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе стане „најголем непријател“ на шефот на руската држава Владимир Путин, доколку договорите што тие ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската комесарка за трговија, Сесилија Малмстром утрово најави дека доколку САД се одлучат за царини врз европските возила, како што сугерираше Доналд ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, побара почитување кога новинар го праша дали бил пијан на минатонеделниот Самит на НАТО. Јункер истакна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Договорот ја отвора вратата за прием на Македонија во НАТО од што корист ќе има и Грција, порачаа високи претставници на ЦДУ во апелот до Нова демократија, ...
сите 119 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 205 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 121 | | | веќе видена

Aндерлехт нема да ја раскине соработката со играчот за кого минатото лето плати три милиони евра, но ќе се обидат да го продадат. Скандалот кој се создаде со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ ги повика Кина, Русија и САД да не почнуваат трговски војни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: