Состојки: 450 ml виски, 8 dl црно кафе, 8 dl слатка павлака, 6 dl млеко, 250 гр бело чоколадо, 50 гр млечна чоколада, 150 гр кафеав шеќер, 150 гр нутела, 1 ...
| | веќе видена | слични

Потребни состојки: 4 парчиња пилешко бело месо 1 лажица растопен путер Сол бибер За сосот: 2 лажици путер 1 мал кромид 1 ½ лажица брашно 2 лажици кари ¼ l ...
| | веќе видена | слични

Испробајте го рецептот за меки колачи кои заведуваат на првиот залак. 2 чаши шеќер 2 чаши вода 2 чаши брашно 1 кесичка сода бикарбона 1/2 кесичка цимет 1/2 ...
| | веќе видена | слични

Вкусен десерт со кокос. Потребни состојки: 100 милилитри вода 2 чоколади за готвење 250 грама шеќер 250 грама путер 250 грама кокос 250 грама мелени ореви или ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе од 60 лица се уште се водат како исчезнати во Бејрут, четири дена по експлозијата во пристаништето, во која загинаа повеќе од 150 лица, изјави денеска ...
сите 451 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 248 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Дел од газдите што зедоа државна помош, а не исплатија плати, изгледа се исплашија од кривичните пријави со кои им се закани Владата, па ден по ден почнуваат ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Домашни ликери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: