АД Европа се приклучи на иницијативата за скратено работно време за родителите по породилно отсуство

Компанијата АД Европа како една од најстарите фабрики за кондиторски производи на Балканот со големо задоволство ја прифати иницијативата за креирање на што ...
| | веќе видена | слични

Покрај веќе применетиот флексибилен работен модел кој им овозможува на вработените поголема слобода во организацијата на нивното време, ова е уште едно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека во Македонија и останатите земји едвај се добиваат две недели одмор за патување, Австралијанците знаат како да живеат. Имено, компанијата “Ernst & ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Позитивниот пример за применување на 3-месечно скратено работно време на родителите што користеле боледување поради раѓање или мајчинство е пример на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата Рептил маркетии донесе одлука за дополнителни 3 месеци скратено работно време за родителите што се враќаат од породилно отсуство и се приклучи кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фармацевтската компанија Фитофарм од денеска со дополнителни бенефиции за своите вработени по завршување на отсуството од работа поради бременост, раѓање и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 532 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 455 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АД Европа се приклучи на иницијативата за скратено работно време за родителите по породилно отсуство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: