89.000 полицајци ќе ја бранат Франција од „Жолтите елеци“


2 копии

Француските власти се подготвуваат за можноста од избивање на големи насилства во сабота кога се најавени нови протести во главниот град Париз организирани од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ајфелова кула и други знаменитости на Париз утре ќе бидат затворени за посетители поради страв од нови улични насилства за време на антивладините протести на ...
| | веќе видена | слични

Ајфеловата кула ќе биде затворена, повеќето музеи во центарот на градот, како и речиси сите ресторани и локали на улицата Шанзелизе. Францускиот премиер Едуар ...
| | веќе видена | слични

По повлекувањето на мерката за покачување на даноците за горива, „Жолтите елеци“ продолжуваат со своите протести, но овој пат со многу повеќе и поголеми барања ...
| | веќе видена | слични

Владата на Франција стравува дека движењето „Жолти елеци“ ќе се обиде да изврши државен удар со утрешниот голем протест против владините даночни мерки, ...
| | веќе видена | слични

Славната Ајфелова кула ќе биде затворена за посетители на 8 декември во сабота, поради најавените протести во Париз, соопшти компанијата задолжена за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 396 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека Иран ќе се соочи со „голема сила“ доколку се обиде да направи што било против американските интереси на ...
сите 191 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 241 | | | веќе видена

Русија нема никаква врска со политичкиот скандал во Австрија, каде што беше емитувано со лидерот на екстремно десничарската Партија на слободата (ФПО), Хајнц ...
сите 153 | | | веќе видена

Кралицата на поп-музиката, Мадона, настапи на Евровизија како специјален гостин, а по нејзиниот настап следеа лавина коментари по Твитер и социјалните мрежи ...
сите 81 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 61 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

89.000 полицајци ќе ја бранат Франција од „Жолтите елеци“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: