Веганска исхрана против менструални болки

Најчесто кога запазуваме што и колку јадеме, причината позади тоа е дека сакаме да намалиме вишокот на килограми или сакаме да качиме мускулна маса. Но, може ...
| | веќе видена | слични

Најчесто користената состојка во кујната е сончогледовото масло , дали за готвење или за свежи салати. Се користи во мали количини, а според некои истражувања ...
| | веќе видена | слични

Краставиците се четвртиот најодгледуван зеленчук во светот и поради бројните корисни својства често се нарекува суперхрана. Краставиците, често се прскаат со ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 93 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Веганска исхрана против менструални болки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: