Изминатото деноноќие во Скопје 10 сообраќајки, девет лица лесно повредени

13 копии

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во ...
| | веќе видена | слични

Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета. Според податоците на СВР Скопје, полицијата санкционирала тројца возачи кои управувале под дејство ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Седнувањето зад волан под дејство на алкохол, носи голем ризик како за сопствената, така и за безбедноста на другите учесници во сообраќајот. И покрај тоа, дел ...
| | веќе видена | слични

Тетовската полиција ноќеска спроведе петчасовна акциска контрола во тетовско и гостиварско, при што 12 возачи беа исклучени од сообраќај поради возење под ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден во периодот од 00:00 до 05:00 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Велес извршиле контрола на возачи што ...
| | веќе видена | слични

– Полициски службеници во текот на минатата ноќ, од полноќ до 5 часот наутро, извршиле контрола на возачи дали управуваат под дејство на алкохол. Како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 130 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изминатото деноноќие во Скопје 10 сообраќајки, девет лица лесно повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: