15 музичари од регионот на балканска турнеја, во Македонија на 17 февруари

2 копии

Вкупно 15 музичари од Албанија, Хрватска, Косово, Македонија, Србија, како и од САД ќе тргнат на турнеја низ Балканот. Нивните концерти се дел од програмата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лиса Жерар, едната половина од епското дуо Dead Can Dance, легендарната британска трупа Тајгер Лилис и Џим Џармуш, големото име од филмската индустрија, се ...
| | веќе видена | слични

Младинскиот културен центар започнува нов проект наречен „Сирова култура“. Идејата е четири пати годишно, на крајот на секое тримесечие, на младите независни и ...
| | веќе видена | слични

Можеби е нескромно ние да го правиме ова, но во ек на тектонски поместувања во сферата на културата, сметаме дека е важно континуирано да се потсетува на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Годишната програма на Младинскиот културен центар – Скопје вчера беше најавена на прес конференција од директорот на МКЦ, Русе Арсов, кој заедно со заедно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1092 | | | веќе видена

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 379 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 521 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

15 музичари од регионот на балканска турнеја, во Македонија на 17 февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: