Топ 10 најдоборо облечени жени во 2017, според „Вог“

Магазиот „Вог“ објави листа на десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година. „Вог“ вели умереноста е најголемата промена во модата на црвениот тепих во 2017тата.Откривањето на голата кожа годинава не се користеше за да се остави впечаток. Во топ 10 најдоборо облечени жени во 2017 година се: Ријана, БрижитМакрон, Зое Кравиц, Натали Портман, Клер Фој, Соланж, Ема Стоун, Зендаја, Никол Кидман и Рут Нега.
| | веќе видена | слични

 На списокот од престижниот моден магазин Vogue се најдоа неколку долгогодишни фаворитки, но и една посебна дебитантка. Конечно беше објавена листата што мноштво модни критичари со нетрпение ја очекуваат секоја година. Станува збор за списокот на најдобро облечени познати дами во изминатите дваесет месеци, по мислење на Vogue. Челниците на реномираниот магазин наведуваат дека трендот за умереност во облекувањето, претставува најголемата промена што се случи на модната сцена во 2017 година. Според нив, разголувањето на кожата повеќе не е трик со кој ѕвездите се служат за да остават впечаток на црвениот тепих. А, кои се жените чиј стил ја обележа годинава? Листата на најдобро облечените дами не е нумерирана, па остава простор за расправа околу тоа која од нив го заслужува првото место. Меѓу нивните повеќегодишни фаворити е актерката Никол Кидман , која ја пофалија поради легендарната љубов кон светките, а свое место си обезбедија и авангардните љубителки на модата, како што се пејачките Ријана и Соланж . ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред крајот на годината, “модната библија” традиционално ја објави својата листа на најдобро облечени славни дами. “Vogue” не го нумерираше својот список, па затоа ниедна од дамите на листата не е победничка, но една од нив сепак ја однесе својата мала победа. Станува збор за француската прва дама, 64-годишната Брижит Макрон која “Vogue” ја стави на својот список, а притоа ја занемари американската прва дама, Меланија Трамп. “Пркосење на годините” е израз кој често се повторува кога станува збор за единствениот стил на Брижит Макрон. Првата дама е љубителка на кожни панталони, мини здолништа, ретро капути – сите овие се фаворити на оваа дама. Таа е толку самоуверена што ја дочека Ријана во Елисејската палата во фармерки, а на државните настани носи проѕирни чевли на Џанвито Роси. Брижит е дебитантка на овогодинешната листа на “Vogue” и воедно е првата дама, а во продолжение погледнете кои се останатите дами кои “Vogue” ги прогласи за најдобро облечени во 2017 година: Ријана Зои Кравиц Натали Портман Клер Фој ...
| | веќе видена | слични

 Со својот изглед, тие ги диктираа трендовите, а секое нивно појавување будеше огромен интерес во јавноста. Кои славни имиња ја обележаа модната сцена изминатите дванаесет месеци? Тие се подвижна реклама за модните куќи или дизајнери, бидејќи луѓето ширум светот масовно ја пребаруваат нивната гардероба, којa неретко се распродава со брзина на светлината. А, кои се тие? Одговорот го даде модната онлајн платформа Lyst, објавувајќи ги десетте највлијателни икони на стилот за 2017 година. Списокот е направен врз основа на купувачките навики на 80 милиони корисници во текот на годината. Очекувано или не, на првото место се најде пејачката Ријана , која годинава доминираше со своите модни и козметички линии. По неа следува најпопуларната ѕвезда на Инстаграм, па манекенката која во 2017 година имаше многубројни ангажмани и ја гледавме буквално на секој чекор. Свое место добија и три отмени дами од политичките и кралските кругови, чии животи, но и модни комбинации, јавноста будно ги следи. Припадниците од посилниот ...
| | веќе видена | слични

Додека многу ѕвезди не изненадија со разни модни невкусови, постојат и такви дами кои преферираат вонвременска елеганција и гламур. Погледнете кои креации се најдоа на листата на најдобри во 2017. Амал Клуни Никол Кидман Џенифер Лопез Шарлот Казикаги Блек Лајвли Никол Шерзингер Кендал Џенер Памела Андерсон Џенифер Лоренс Адел
| | веќе видена | слични

 Секси и разголени, во долна облека, бикини, или, пак, гардероба која малку остава на имагинацијата, ова се познатите женски ѕвезди не се срамеа да го покажат своето тело изминатите месеци. Од старлети и манекенки, па до пејачки и актерки, тие се дами кои малкумина оставаат рамнодушни со својот физички изглед. Притоа се и кралици на Инстаграм, а милионите следбеници редовно ги честат со тазе селфи фотки. A post shared by (@bellahadid) on Jan 12, 2017 at 4:32pm PST Низ објавите со кои ги запалија социјалните мрежи годинава, тие одново докажаа зошто уживаат статус на секс симболи кај припадниците на посилниот пол. Дел од нив само суптилно кокетираа со голотијата, додека другите ги изложија своите атрибути во прв план. Од галеријата во продолжение, погледнете кои се ѕвездите чии фотографии ја вжештија 2017 година:
| | веќе видена | слични
2 копии

Магазинот „Вог“ објави листа на десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година. Листата не е нумерирана, па поради тоа не е познато која дама е на самиот врв. „Вог“ пишува дека трендот на „умереност“ е најголемата промена во модата на црвениот тепих во 2017 година. Според тоа, откривањето на голата кожа годинава не се користеше за да се остави впечаток. Во топ 10 најдоборо облечени жени во 2017 година се: Ријана, Брижит, Макрон, Зое Кравиц, Натали Портман, Клер Фој, Соланж, Ема Стоун, Зендаја, Никол Кидман и Рут Нега.
| | веќе видена | слични

Кански филмски фестивал, Оскари, Златни глобуси, Греми награди... сите овие престижни фестивали и доделувања на награди имаат една многу важна компонента: стилот на ѕведите на црвениот тепих. Ова се најубавите фустани во кои блеснаа филмските, музичките и модните ѕвезди во 2017 година. Кански филмски фестивал, Оскари, Златни глобуси, Греми награди... сите овие престижни фестивали и доделувања на награди имаат една многу важна компонента: стилот на ѕведите на црвениот тепих.
| | веќе видена | слични

На црвениот тепих продефилираа занимливи креации, а овие никого не оставија рамнодушен. Се истакнаа и го вратија гламурот на место. Џенифер Лопез Блек Лајви Џенифер Лоренс Аишварја Раи Криси Тајген Џенифер Лопез
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 555 | | | веќе видена

Во продолжение ја гледаме атмосферата во дел од нив, но и од Мелбурн Австралија каде Македонците се организираа за одбележување на овој  верскиот празник.
сите 259 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Секс-скандалот со експлицитни фотографии и преписките помеѓу Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш, уште е главна тема во медиумите од соседството. ...
сите 189 | | | веќе видена

Гимназијалката Јована Лепосавиќ (18) прва доплива до светиот крст денеска во Земун, јавуваат српските медиуми. Младата белграѓанка која пред четири години ја ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топ 10 најдоборо облечени жени во 2017, според „Вог“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: