Тренерот на Вардар прв кандидат на РФМ за селектор на Македонија

Стратегот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Раул Гонзалес Гутиерез е прв кандидат на Ракометната федерација на Македонија за селекторската позиција во најквалитетната репрезентација. Селекторското столче остана празно, откако доскорешниот селектор Лино Червар ја напушти Македонија прифаќајќи ја понудата од родната земја Хрватска. Предводникот на „црвено црните“ во следните денови треба ...

⇐ DailyOhridNews ⇒