Мичуринска средба по 21. пат

Минатогодишен кум на Мичуринската средба беше градоначалникот на Скопје Коце Трајановски, кој сега ќе го предаде кумството на новиот Мичуринската средба годинава ќе се одржи по 21. пат, а централната манифестација е закажана за в петок, 13 јануари, ден пред големиот празник Василица или популарната Стара нова година. Собирот е закажан за 19 часот на платото во паркот во населбата Мичурин, а ...

⇐ DailyУтрински ⇒