Зеланд

  во

  Брук Вест (26) од Нов Зеланд во својата кариера како спонзоруша, добила поклони во вредност од 30.000 долари, кои вклучуваат лап топи, егзотични патувања па ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Брук Вест (26) од Нов Зеланд во својата кариера како спонзоруша, добила поклони во вредност од 30.000 долари, кои вклучуваат лап топи, егзотични патувања па ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Повратникот од политичкото прогонство, бизнисменот Фридрих Мерц за кусо време се наметна како главен фаворит во трката за наследник на Ангела Меркел на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Повратникот од политичкото прогонство, бизнисменот Фридрих Мерц за кусо време се наметна како главен фаворит во трката за наследник на Ангела Меркел на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Доказите покажуваат дека на контаминираните јагоди била пронајдена ДНК на 50-годишната жена. Жена на возраст од 50 години била уапсена во Австралија во рамките ...
  сите 21 | | | веќе видена

  На централната церемонија во Париз, чиј домаќин беше францускиот претседател Франсоа Макрон, учествуваа претседателите и премиерите на речиси 80 држави од сите ...
  сите 167 | | | веќе видена

  За 30 години, договорот кој ја одржува рамнотежата и мирот на Антарктикот би можел да биде ревидиран. Се поставува прашањето дали кардиолошките пронајдоци ќе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Светските лидери денеска се собраа во Париз на одбележувањето на стогодишнината од потпишувањето на примирјето, со кое беше ставен крај на Првата светска ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Сега преку вашите солзи може да откријат дали имате рак и од кој вид! За да го спроведат експериментот и покажат дека дошле до нова метода, научниците ...
  сите 2 | | | веќе видена