Ве

  во

  Но во недамнешно минато, се помалку се формираше мразот и неговото топење не се обновувало. Истражувањата кои го спровела НАСА покажале дека трендот на ...
  | | веќе видена

  Колку сме толерантни како општество кон лицата со попреченост и со посебни потреби и уште колку треба да работиме на подигнување на јавната свест – е темата на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ со реакција на соопштението на СДСМ дека ќе биде поразен Мицкоски на избори. Граѓани те на Република Македонија кои гласаа за СДСМ на предвремените ...
  сите 10 | | | веќе видена

  И Предлог Законот за спречување на корупцијата, предмет на жестока расправа меѓу власта и опозицијата. За првите, законот е во согласност со европските ...
  сите 144 | | | веќе видена

  - Ако не поради мене, тогаш поради моите деца, мажот, болна мајка... Ве молем. Ова отиде предалеку...Домашните, но и странските медиуми брујат за наводната ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Слично како минатата година, Дуа Липа повторно предводи со бројот на номинации за претстојното доделување на британските музички награди, кое по 39. пат ќе се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  А дури и кога се ќе направат и се подготвени да тргнат, излегува дека бришачите цврсто се замрзнати за ветробранот. На нив им треба доста време за да се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кој работи тој и греши, но кога ќе ги видите овие примери од атракции на детски игралишта, сигурно ќе се запрашате дали луѓето кои го дизајнирале и одобриле ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во Владата на Република Македонија, денеска, се одржа четвртиот, од серијата отворени денови за иницијативи на граѓанските организации, на кој што се ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Роковите бараат побрзо носење на законот за спречување на корупцијата за да се избере новата антикорупциска комисија, изјави министерката за правда, Рената ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Роковите бараат побрзо носење на законот за спречување на корупцијата за да се избере новата антикорупциска комисија, изјави министерката за правда, Рената ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Сите знаеме дека љубовта е бојно поле, но дали секоја љубов е вредна за борба? – Најверојатно одговорот на ова прашање ќе биде „не“. Не е секоја љубов иста и ...
  | | веќе видена