Валенсиен

  во

  Француската виолончелистка Фредерик Легранд вечер ќе настапи на „Скопско лето“ со пијанистката Марија Вршкова и виолинистот Марко Поп Ристов на концерт во ...
  сите 31 | | | веќе видена

  На концертот насловен „Вечер на француска класична музика“ тие ќе изведат дела од Дебиси, Купрен, Пуланк... Музичарката од Франција Легранд почнала да свири ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Француската виолончелистка Фредерик Легранд вечер ќе настапи на „Скопско лето“ со пијанистката Марија Вршкова и виолинистот Марко Поп Ристов на концерт во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Француската виолончелистка Фредерик Легранд вечер ќе настапи на „Скопско лето“ со пијанистката Марија Вршкова и виолинистот Марко Поп Ристов на концерт во ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Француската виолончелистка Фредерик Легранд вечерва ќе настапи на „Скопско лето“ со пијанистката Марија Вршкова и виолинистот Марко Поп Ристов на концерт во ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Вечер на француска класична музика, концерт кој ќе го приредат гостинката од Франција, Фредерик Легранд- виолончело, и неговите придружници од Македонија Марко ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Сомнителни менаџери, бизнисмени нудат мито на фудбалери, челници, судии за да влијаат на конечниот исход на натпреварите. Така се добиваат чудни текови и резултати на натпреварите. Ова се осумте најголеми измами во фудбалот. 8. СЛУЧАЈОТ ХОЈЦЕР Во 2005 година поранешниот германски фудбалски судија Роберт Хојцер беше осуден и затворен поради земање на поткуп за да влијае на резултатот од натпреварите на германските клубови. Судијата призна дека примил околу 80.000 долари од Анте Шапина, хрватски бизнисмен кој раководел со измамничка обложувалница , што се смета за најголемиот скандал со местење на натпревари во Германија во поновата историја. Хојцер беше прогласен за виновен за местење на резултати на 23 натпревари од првата, втората и третата германска лига. Тој призна дека судел пенали и делел црвени картони иако немало услови за такво нешто. 7. СЛУЧАЈОТ НА ОЛИМПИК МАРСЕЈ Олимпик Марсеј ја освои Лигата на шампионите и француската Лига 1 пред да биде осуден за подминување на противнички фудбалери и исфрлен во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Уште еден фудбалер почина во сон и тоа само неколку дена по смртта на Давиде Астори, капитенот на Фиорентина.Станува збор за младиот фудбалер на Тур, 18-годишниот Томас Родригез, кој починал во тренинг-центарот на францускиот второлигаш.Родригез се наоѓал на почетокот од својата кариера и веќе имал неколку настапи за резервниот тим на Тур.-За жал, по новата фудбалска трагедија со смртта на Томас Родригез (18 години) принудени сме да го одложиме натпреварот меѓу Тур и Валенсиен што требаше да се игра денеска. Сите натпревари од првата и од втората француска лига ќе почнат со една минута молчење – се вели во соопшштението од француската лига.
  сите 46 | | | веќе видена

  Уште еден фудбалер почина во сон и тоа само неколку дена по смртта на Давиде Астори, капитенот на Фиорентина. Станува збор за младиот фудбалер на Тур, 18-годишниот Томас Родригез, кој починал во тренинг-центарот на францускиот второлигаш. Родригез се наоѓал на почетокот од својата кариера и веќе имал неколку настапи за резервниот тим на Тур. -За жал, по новата фудбалска трагедија со смртта на Томас Родригез (18 години) принудени сме да го одложиме натпреварот меѓу Тур и Валенсиен што требаше да се игра денеска. Сите натпревари од првата и од втората француска лига ќе почнат со една минута молчење – се вели во соопшштението од француската лига.
  сите 24 | | | веќе видена

  Само неколку дена по трагичната смрт на капитенот на Фиорентина Давиде Астори, денеска стигна нова вест за смрт на фудбалер. Младиот 18-годишен фудбалер на францускиот второлигаш Тура, Томас Родригез, е пронајден мртов во својата соба. Организацијата на француската лига (ЛФП) не сакаше да изнесе повеќе детали од трагичниот настан, само тоа дека играчот бил пронајден во својот кревет. Поради смртта на Родригез, одложен е дуелот на Тура против Валенсиен, а сите мечеви од првата и втората лига во Франција, ќе започнат со минута молчење.
  сите 25 | | | веќе видена

  Уште еден фудбалер почина во сон и тоа само неколку дена по смртта на Давиде Астори, капитенот на Фиорентина. Станува збор за младиот фудбалер на Тур, 18-годишниот Томас Родригез, кој починал во тренинг-центарот на францускиот второлигаш. Родригез се наоѓал на почетокот од својата кариера и веќе имал неколку настапи за резервниот тим на Тур. „За жал, по новата фудбалска трагедија со смртта на Томас Родригез принудени сме да го одложиме натпреварот меѓу Тур и Валенсиен што требаше да се игра денеска. Сите натпревари од првата и од втората француска лига ќе почнат со една минута молчење“, се вели во соопшштението од француската лига.
  сите 27 | | | веќе видена

  Уште еден фудбалер почина во сон и тоа само неколку дена по смртта на Давиде Астори, капитенот на Фиорентина. Станува збор за младиот фудбалер на Тур, 18-годишниот Томас Родригез, кој починал во тренинг-центарот на францускиот второлигаш. Родригез се наоѓал на почетокот од својата кариера и веќе имал неколку настапи за резервниот тим на Тур. -За жал, по новата фудбалска трагедија со смртта на Томас Родригез (18 години) принудени сме да го одложиме натпреварот меѓу Тур и Валенсиен што требаше да се игра денеска. Сите натпревари од првата и од втората француска лига ќе почнат со една минута молчење – се вели во соопшштението од француската лига.
  сите 28 | | | веќе видена

  Пет дена по големата трагедија и ненадејната смрт на Давиде Астори, фудбалската јавност жали за уште еден млад загубен живот, откако француските медиуми со големо жалење ја пренесоа веста за смртта на младиот 18-годишен стопер на Турс, Томас Родригез. Младиот тинејџер почина во околности слични како оние на капитенот на Фиорентина, односно не се разбудил од сонот и било пронајдено безживотното тело ова утро во неговиот дом. Медиумите од Франција пренесуваат дека ќе следи истата процедура како во Италија и дека ќе биде направена аутопсија, а во меѓувреме фудбалската федерација во оваа земја соопшти дека сите натпревари овој викенд ќе започнат со минута молк за предвремената и изненадувачка смрт на членот на Турс. – Сите членови на Турс се потресени од оваа трагедија, клубот е во неизмерна тага за загубата на Родригез. Клубот сака да изрази огромно сочувство до неговото семејство, до неговите сакани, до сите негови соиграчи и прјатели. Во овие тешки моменти, сакаме да ја изразиме нашата поддршка. Поради ова, ...
  сите 30 | | | веќе видена