Токму

  во

  Рубиковата коцка е измислена од Ерне Рубик, професор од Будимпешта, кој сакал да им помогне на своите студенти да разберат тродимензионални проблеми со ...
  | | веќе видена

  Денес, ова нереформирано ВМРО-ДПМНЕ нејверојатно е единствениот политички субјект што не знае дека во светот со месеци се случуваат здравствена и економска ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Бразилскиот фудбалски клуб Ред Бул Брагантино побара од болница јавно извинување за нанесена штета затоа што смета дека токму нивната нестручност била причина ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Панчо од ДНК направи вистински хаос на социјалните мрежи, бидејќи напиша статус во кој ги искара девојките во Охрид кои носат танга-бикини, а се подебели од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „ВМРО-ДПМНЕ е партијата симбол на расипништво и криминално трошење на парите на граѓаните, партија која заради криминални интереси тројно го зголеми јавниот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „ВМРО-ДПМНЕ е партијата симбол на расипништво и криминално трошење на парите на граѓаните, партија која заради криминални интереси тројно го зголеми јавниот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Гласачка машина на партиските раководства или пратеници со свој став? Во удобните собраниски фотелји утре за првпат ќе седнат голем број нови лица, кои ќе го ...
  сите 262 | | | веќе видена

  Чиро Имобиле е прв стрелец во најдобрите европски лиги, па заслужено ја осови „Златната копачка“. Тој сезоната во Италија ја заврши со 36 погодоци, пет повеќе ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Сѐ е спремно за реализација на Охридско лето – вели портпаролката на овој фестивал, Сузана Вренцовска во пресрет на утрешното свечено отворање. Во изјава за ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
  сите 392 | | | веќе видена

  Баерн Минхен е фудбалска институција во Германија, но и во Европа и засега се едиствени со Јувентус кои доминираат во своите првенства повеќе од пет години. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Планираниот ракометен турнир во Кањижа, Србија на кој требаше да учествува и европскиот првак Вардар е откажан, па сега на „црвено-црните“ им остана само ...
  сите 16 | | | веќе видена