Шри Ланка

  во

  Медицинската сестра од Нов Зеланд, која пред повеќе од пет години беше киднапирана во Сирија, се претпоставува дека сè уште е жива, соопшти Меѓународниот ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Пациент кој побарал помош поради крвав полип кој му растел во десната ноздра, завршил во медицински магазин откако докторите утврдиле дека станува збор за вид ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави статус поврзан со лагите на Заев. -И додека премиерот Заев вели дека блескаме ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Наместо премиерот да си ја потпевнува на митинзи Stranger in the night, време е да ја научи Wind of change, а поради ова и се друго лошо што и приредија на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави статус поврзан со лагите на Заев. -И додека премиерот Заев вели дека блескаме во ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави статус поврзан со лагите на Заев. -И додека премиерот Заев вели дека блескаме во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  И додека премиерот Заев вели дека блескаме во светот, Светска банка го вели спротивното. Наспроти разубавената реалност која Владата ја продава преку владината ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Додека премиерот Заев вели дека блескаме во светот, Светска банка го вели спротивното, вели лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Наспроти разубавената ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се огласи на Фејсбук со порака до Заев, откако тој вчера на митинг кажа дека Силјановска и тој се изгубени. - Има ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пациент кој побарал помош поради крвав полип кој му растел во десната ноздра, завршил во медицински магазин откако докторите утврдиле дека станува збор за вид ...
  | | веќе видена

  На најновото рангирање на пасоши според „Henley and partners“, македонскиот пасош е рангиран на 42 позиција во оваа 2019 година. Патната исправа на Северна ...
  сите 3 | | | веќе видена