Сао Паоло

  во

  Бразилскиот нарко бос Андре Де Оливиера Маседо кој се смета за одговорен за криумчарење на кокаин во Европа, уапсен е во луксузна вила во близина на Рио Де ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Андре Де Оливиера Маседо, бразилскиот нарко бос кој се смета за одговорен за криумчарење на кокаин во Европа, уапсен е во луксузна вила во близина на Рио Де ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Бразилската полиција во луксузна вила во близина на Рио де Женеиро го уапси најголемиот препродавач на дрога што ја снабдува Европа со кокаин. Андре де ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Андре Де Оливиера Маседо, бразилскиот нарко бос кој се смета за одговорен за криумчарење на кокаин во Европа, уапсен е во луксузна вила во близина на Рио Де ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Огнено торнадо е едно од најретките природни феномени, а уште се нарекува и „огнен ѓавол“ и се формира во многу специфицни атмосферски услови. На пожарникарите ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите десни бекови во последни 15 години, Дани Алвес помалку и неочекувано ова лето одлучи да му стави крај на престојот во Европа и да се врати ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите десни бекови во последни 15 години, Дани Алвес помалку и неочекувано ова лето одлучи да му стави крај на престојот во Европа и да се врати ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бразилската манекенка Нажила Триндаде и нејзиниот поранешен сопруг Естивенс Алвес се обвинети дека ја лажеле полицијата и дека се обиделе да го уценат ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Бразилската манекенка Нажила Триндаде е обвинета дека ја лажеле полицијата кога го пријавила Нејмар за силување. Таа и нејзиниот поранешен сопруг Естивенс ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Манекенката Наиле Триндаде и нејзиниот поранешен сопруг Естивенс Алвеш се обвинети дека ја лажеле полицијата и се обиделе да го уценуваат фудбалерот, јавуваат ...
  сите 10 | | | веќе видена

  За прв пат по 10 години, англиската Премиер лига има најголем број на кандидати за идеалниот тим на ФИФА за годината. 21 од 55 претставници се натпреваруваат ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Петтиот по ред Ден на азиско-пацифичките иновации се одржа во кинескиот град Ченгду. Тема на годинашното издание е „Иновации кои овозможуваат дигитализација на ...
  сите 24 | | | веќе видена