Сао Паоло

  во

  Бразил не дозволува во земјата да се внесе повеќе од 2 400 долари во кеш , а синот на диктаторот кај себе имал 1,5 милиони долари и две торби полни со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пријателите открија дека младиот играч за врска на Ливерпул, Фабињо пропуштал тренинзи поради одење во црква и се што правел, правел во „договор со Бог“. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Бразилецот Гансо кој своевремно важеше за огромен бразилски талент следната сезона ќе ја помине во француски Амиен. Французите во последниот ден од преодниот ...
  | | веќе видена

  Реванш натпреварот во осминафиналето од Копа Либертадорес помеѓу Сантос и Индепендиенте во Сао Паоло беше прекината на осум минути пред крајот поради нередите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Милан ова лето доживеа големи промени. Клубот премина во рацете на „Елиот“ и се промени конплетното раководството на миланскиот гигант. Пристигнаа клупските ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Полицијата од Задар, му поднесе кривична пријава на сопственикот на апартманот кој одби да го изнајми апартманот на геј двојка од Бразил. Тој е пријавен за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Фудбалската сезона 2018/2о19 започнува на 18 август. Оваа сезона Гостивар ќе има двајца претставници во Втората Македонска фудбалска лига – Запад. Фудбалската ...
  сите 3 | | | веќе видена