Ривер

  во

  Македонскиот туристички бисер, градот Охрид, заедно со Охридското Езеро под патронат на УНЕСКО – како светско културно и природно наследство, ја имаше честа ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Мајката на тригодишно момче кое загинало откако со автомобил заедно влетале во река во Канада, во моментот на несреќата била под влијание на алкохол и опијати. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На денешен ден, 8 април 1993 година, нашата земја беше примена како членка на Обединетите Нации под референцата „поранешна југословенска Република Македонија" ...
  | | веќе видена

  Премиерот Заев вели дека денеска е убав ден да се потсетиме дека ПЈРМ (FYROM) замина неповратно во историјата. -Убав ден да порачаме уште еднаш: Збогум ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На денешен ден, 8 април 1993 година, нашата земја беше примена како членка на Обединетите Нации под референцата „поранешна југословенска Република Македонија“ ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На денешен ден, 8 април 1993 година, нашата земја беше примена како членка на Обединетите Нации под референцата „поранешна југословенска Република Македонија“ ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На денешен ден, 8 април 1993 година, нашата земја беше примена како членка на Обединетите Нации под референцата „поранешна југословенска Република Македонија“ ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На денешен ден, 8 април 1993 година, нашата земја беше примена како членка на Обединетите Нации под референцата „поранешна југословенска Република Македонија“ ...
  сите 11 | | | веќе видена

  – На денешен ден, 8 април 1993 година, нашата земја беше примена како членка на Обединетите Нации под референцата „поранешна југословенска Република ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На денешен ден, 8 април 1993 година, нашата земја беше примена како членка на Обединетите Нации под референцата „поранешна југословенска Република Македонија“ ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На денешен ден, 8 април 1993 година, нашата земја беше примена како членка на Обединетите Нации под референцата „поранешна југословенска Република Македонија“ ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На денешен ден, 8 април 1993 година, нашата земја беше примена како членка на Обединетите Нации под референцата „поранешна југословенска Република Македонија“ ...
  сите 12 | | | веќе видена

  39-годишниот пилот Брајан Месик ја загубил контролата над хеликоптерот и морал принудно да слета на автопат во Палм Ривер на Флорида. Кога пилотот помислил ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На едно коло пред крајот на првенството заврши трката помеѓу Расинг и Дефенсе за титулата шампион. Возбудливио беше 24-тото коло и во тоа се доби новиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Расинг еден од великаните на аргентинскиот фудбал ја освои шампионската титула што предизвика делириум кај навивачите на овој клуб. Клубот од Алаванеда „жареше ...
  сите 6 | | | веќе видена