Ривер

  во

  Во Јужна Америка се играат натпреварите од четвртфиналето на Копа Либертадорес, а една од тие битки е онаа меѓу аргентинските прволигаши Индепендиенте и Ривер ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Фасцинацијата од фактот што премиерот Зоран Заев проговори во Европскиот парламент на македонски јазик и тврдењето дека тоа значело дека Европската Унија ги ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Уругвајскиот дефанзивец Хозе Луис Родригез изјави дека неговиот трансфер во Реал Мадрид би можел да биде комплетиран до претстојниот викенд, пренесува ESPN. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Фиорентина, Џовани Симеоне беше еден од стрелците на Аргентина во победата од 3-0 против Гватемала, тоа беше негов прв настап за сениорската ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Фиорентина, Џовани Симеоне беше еден од стрелците на Аргентина во победата од 3-0 против Гватемала, тоа беше негов прв настап за сениорската ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Лионел Меси, комплетната кариера ја помина во Барселона и сите прилики наведуваат дека во овој клуб ќе ја заврши кариерата. Уште како момче, Меси пристигна во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Поп ѕвездата Наташа Беквалац синојќа настапила на белградскиот сплав Ривер. Таа направила одлична атмосвера, а публиката ја запалила со своите хитови и жешкиот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Mладиот Уругваец пристигнува за пет милиони евра. Барселона до крајот на неделата ќе ги заврши активностите на летниот трансфе пазар. Последната аквизиција на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Tимот на Јувентус ова лето направи вистински бум на трансфер пазарот доведувајќи го Кристиано Роналдо во своите редови, на таа тема за италијанските медиуми ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Британската компанија „JDSports“ направи истражување околу тоа кој е најпознатиот фудбалски тим во светот, па така, дали знаете кој е најпопуларниот фудбалски ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Британската компанија „JDSports“ направи истражување околу тоа кој е најпознатиот фудбалски тим во светот, па така, дали знаете кој е најпопуларниот фудбалски ...
  сите 107 | | | веќе видена