Олимпија

  во

  Денес, речиси ништо не е невозможно и незамисливо. Се градат солитери, архитектонски чуда кои и пркосат на гравитацијата, материјали доволно лесни за да можат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот хрватски репрезентативец Томислав Шокота, му се враќа на фудбалот на 44 години. Шокота има пауза од девет години, но изненадувачки се реши да ја ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Целје конечно дочека да се круниса во фудбалски шампион на Словенија во 29. издание на Првата лига, а вечерва во директен дуел со Олимпија ремизираше 2:2 и го ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На денешен ден во 356 п.н.е. во градот Пела, во Егејска Македонија, е роден Александар Македонски, една од најпознатите личности на стариот век, војсководец и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Познато е дека Силекс ова лето, поради хаосот во Вардар, ќе ја претставува нашата земја во квалификациите во Лигата на Шампионите, без разлика што не заврши ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Ривер плејт и Национал ќе го играат премиерниот меч во најсилната парагвајска лига по повеќе од четири месеци пауза поради пандемијата со ковид-19, а во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Големиот Македонски Император Александар Трети Македонски, син на Великиот Цар Филип Втори Македонски и на царицата Олимпија, ученик на Аристотел Македонецот, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Жестоки критики трпеше Локомотива Москва кога реши да го избере Марко Николиќ за нов тренер на екипата. Дури му се потсмеваа на клубот за изборот, тврдејќи ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во словенечкото првенство дури во последното коло ќе дознаат кој ќе биде првакот. Целје има историска шанса да стигне до првата титула во шампионатот откако ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Целје може да стане сензационален првак на Словенија, и за прв пат во историјата да освои титула откако вчера го совладаа Рудар, и го искористија киксот на ...
  сите 13 | | | веќе видена