Марјанчо

  во

  Двајцата јуниори кои се докажани натпреварувачи на бројни меѓународни натпревари, кои после 7 годишен труд се изборија за критериум за учество на Светско ...
  сите 5 | | | веќе видена

  По повод 18-годишнината од загинувањето на осумтемина армиски резервисти кај месноста Љуботенски бачила, делегација од кабинетот на Претседателот на Република ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Делегацијата ќе положи цвеќе и на споменикот во касарната „Илинден" во Скопје. На 10 август 2001 година, воено товарно возило на Армијата на патот кај месноста ...
  сите 38 | | | веќе видена

  По повод 18-годишнината од загинувањето на осумтемина армиски резервисти кај месноста Љуботенски бачила, делегација од кабинетот на Претседателот на Република ...
  сите 40 | | | веќе видена

  По повод 18-годишнината од загинувањето на осумтемина армиски резервисти кај месноста Љуботенски бачила, делегација од кабинетот на Претседателот на Република ...
  сите 40 | | | веќе видена

  По повод 18-годишнината од загинувањето на осумтемина армиски резервисти кај месноста Љуботенски бачила, делегација од кабинетот на Претседателот на Република ...
  сите 7 | | | веќе видена

  По повод 18-годишнината од загинувањето на осумтемина армиски резервисти кај месноста Љуботенски бачила, делегација од кабинетот на Претседателот на Република ...
  сите 7 | | | веќе видена

  По повод 18-годишнината од загинувањето на осумтемина армиски резервисти кај месноста Љуботенски бачила, делегација од кабинетот на Претседателот на Република ...
  сите 9 | | | веќе видена

  По повод 18-годишнината од загинувањето на осумтемина армиски резервисти кај месноста Љуботенски бачила, делегација од кабинетот на Претседателот на Република ...
  сите 44 | | | веќе видена

  По повод 18-годишнината од загинувањето на осумтемина армиски резервисти кај месноста Љуботенски бачила, делегација од кабинетот на Претседателот на Република ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Единственото нешто кое што СДСМ во овие 3 години сработија е да издејствуваат нова аболиција за криминалите на Зоран Заев. Патем тие го продолжија методот на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ реагира на соопштението на СДСМ по повод интервјуто на лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, во кое владеачката партија обвинува дека по 11 ...
  сите 14 | | | веќе видена

  За поздравување е фактот што на турнирот беа присутни најдобрите натпреварувачи од сите клубови, кои се натпреваруваа во две дисциплини, и тоа форми и борби. ...
  | | веќе видена

  Викендов 22 јуни 2019 во С.Р.Ц. “Билјанини Извори ” Таеквон-до клубот “ХВА РАНГ ИТФ”Лескоец-Охрид го организираше меѓународниот Таеквон-до ИТФ турнир “ ОХРИД ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Охрид, 22. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Во организација на Таеквон-до клубот „Хва ранг ИТФ“ од Лескоец, денес во Охрид ќе се одржи Меѓународниот Таеквон-до ИТФ турнир ...
  сите 4 | | | веќе видена